17.01.2022

500 синьо-жовтих моделей ракет злетіли на фестивалі #DniproOpenSky. Це рекорд України

Десятки цікавих локацій, тисячі усміхнених гостей, справжні літаки і рекорд України. У Дніпрі на аеродромі Кам'янка втретє розгорнули фестиваль повітроплавання #DniproOpenSky. Крім розважальної програми, глядачі змогли побачити, 500 моделей ракет піднялися в небо.

Такий запуск став рекордом України. Для нього було потрібно два місяці підготовки, вона проходила спільно з Федерацією ракетомодельного спорту України та Асоціацією Ноосфера. Її представник Іван Аксененко каже:

Кожну модель робили вручну: одні блакитні, а інші жовті. Подібний масштабний рекорд встановлюватимуть вперше. Вирішили приурочити до 30-річчя незалежності України. Моделі піднімуться в небо і утворюють прапор нашої країни.

Фестиваль повітроплавання #DniproOpenSky день відкритих дверей для тих, хто мріє про небо: І до Дня Незалежності всі гості будуть свідками історичної події, тому що такий запуск унікальний, зазначила організатор фестивалю Оксана Семехіна.

Дуже приємно, що саме в Дніпрі фіксуються подібні рекорди, тому що вони стимулюють інтерес до науки, особливо молоді. На мою думку, найбільша цінність Сьогодні не табличка, а заохочення молодого покоління до розробок, розповіла керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

За лічені секунди півтисячі моделей ракет піднялися в небо. У перших рядах глядачів Андрій Перетокин з дружиною і дочкою: Чекали довго, знаю, що, щоб все перевірити, потрібен час. Ми в голові намалювали собі, як буде виглядати запуск, і так вийшло. В руки навіть ракета блакитна спустилася.

Дуже масштабний запуск був, ми такого не очікували, подібного не бачили, але головне, що це було безпечно. Дякую організаторам, розповіла про перші враження після пуску глядачка Марія. Вона прийшла на фест з сім'єю.

#DniproOpenSky підтримується міською владою з 2016 року. Подібні фестивалі дуже потрібні нашому місту, тому що майже кожен з нас з дитинства мріяв літати, і для кого-то сьогодні здійснилася, можливо, навіть частинка бажаного політав на літаку або повітряній кулі, підсумувала головна спеціалістка відділу культурно-мистецьких заходів управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровського міської ради Олена Волик.

Фестиваль триватиме на аеродромі Кам'янка до 23 серпня.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *