24.05.2022

Білоцерківця, Кліпу та Грибачова підозрюють у державній зраді та роботі на спецслужби РФ (ФОТО)

У Києві, стосовно директора комунального підприємства (КП) Київський міський Дім Природи Євгена Грибачова (фото) , співголови фракції УДАР у Київраді Дмитра Білоцерківця (на фото праворуч) та колишнього директора КП Київблагоустрій Івана Кліпи (на фото праворуч) відкрито досудові кримінальні провадження за статтею державна зрада.

Про це повідомляє «Міська рада » з посиланням на сайт «Київ Влада».

Їх підозрюють у державній зраді: у роботі на російські спецслужби та створенні в Києві терористичного осередку та ОЗУ, що працює на владу РФ.

Про це KV стало відомо із заяви головного редактора ІА Спеціальні кореспонденти Олександра Шатнего голові СБУ Івану Баканову від 14 вересня 2021 року (копія заяви є у розпорядженні KV), ухвали Шевченківського райсуду Києва від 24 вересня 2021 року (копія документа є у розпорядженні реєстру досудових розслідувань (ЄРДР).

У заяві Олександра Шатнего на ім'я голови СБУ сказано, що, за інформацією журналістів, колишній директор КП Київблагоустрій Іван Кліпа має паспорт громадянина РФ, регулярно відвідує Крим і, можливо, є агентом спецслужб Росії.

Ухвалою Шевченківського райсуду Києва від 2 серпня 2021 року у справі №761/26774/21 на уповноважену особу СБУ було покладено зобов'язання внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада(додається) на Івана Кліпу, сказано у заяві на ім'я Івана Баканова.

Також зазначається, що під час журналістського розслідування було виявлено факти державної зради з боку радника мера Віталія Кличка, співголови фракції УДАР у Київраді Дмитра Білоцерківця, а також директора КП Київський міський Дім Природи Євгена Грибачова.

… ватажком Івана Кліпи та Євгена Грибачова є Білоцерковець, який створив у Києві терористичний осередок та ОЗУ, яке працює на владу Російської Федерації, написав Олександр Шатній.

На думку директора Спеціальних кореспондентів, Дмитро Білоцерковець (дядько якого Олег Фарін був міністром кримського АПК) зробив політичну кар'єру завдяки близьким відносинам з проросійським народним депутатом Вадимом Новинським, який, зокрема, переміг на довиборах до Верховної Ради (ВР) у 2013 році. окрузі №224 (Севастополь), у чому йому допомагали Дмитро Білоцерковець, Іван Кліпа та Євген Грибачов.

Ключовою фігурою в ОЗУ Білоцерківця, вважає Олександр Шатній, є Іван Кліпа, який закінчив Академію управління за президента РФ, що неможливо без російського громадянства. … у Білоцерківця, за інформацією багатьох ЗМІ, теж є паспорт РФ, сказано в заяві на ім'я голови СБУ Івана Баканова. відвідував півострів та Москву у 2020 році, коли в Україні йшли місцеві вибори. Крім того, Іван Кліпа досі є керівником двох громадських організацій (ГО) в окупованому росіянами Криму:

Севастопольська міська організація Всеукраїнська молодіжна ГО Фундація регіональних ініціатив;
Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень, де співзасновником також є Євген Грибачов.

Євген Грибачов також відвідував Крим та Москву у грудні 2014 року. У Москві він гуляв навколо будівлі ФСБ на Луб'янці і трохи дивно прокоментував пам'ятник жертвам тоталітарного режиму. =»/wp-content/uploads/2022/01/c8782a7aadaf3af8e6d4baf81eda949b.jpg» />

Джерело: Facebook Євгенія Грибачова.

, Білоцерковець та Грибачов знайомі з часів життя у Севастополі, де вони обидва були громадськими активістами.

… у стінах Київської міськдержадміністрації (КМДА) та Київради, можливо, відбувається заволодіння та передача інформації з обмеженим доступом про комунікації, стратегічні об'єкти Києва, близькими особами до Київського міського голови Віталія Кличка Дмитром Білоцерковцем, який, у свою чергу, передає цю інформацію у спецслужби РФ через Івана Кліпу, сказано у заяві Олександра Шатнего.

24 вересня 2021 року Шевченківський райсуд Києва своїм ухвалою задовольнив скаргу Шатного на бездіяльність СБУ та зобов'язав останню внести зазначені вище відомості до ЄРДР та відкрити кримінальне провадження. Слідче управління ГУ СБУ у Києві та Київській області виконало судову ухвалу 21 грудня минулого року, внісши до ЄРДР відомості про досудове кримінальне провадження 22021101110000246

Зазначимо, днями колишній радник мера Києва Олексій Шевчук повідомив, що він виявив агентів ФСБ РФ в оточенні мера і змусив спецслужби розслідувати ці випадки».

Нагадаємо, У 2020 році Дмитро Білоцерковець був фігурантом розслідування НАБУ про приховування даних у декларації, але Вищий антикорупційний суд (ВАКС), який обрав Білоцерківцю запобіжний захід у вигляді грошової застави, у листопаді 2020 року закрив справу. свого радника зі стратегічних питань та партійного соратника.

KV неодноразово писала про мистецтва так званого ОЗУ Білоцерківця-Кліпи, яке під час перебування Білоцерківця директором Департаменту благоустрою КМДА перетворило демо нтаж автокав'ярень та кіосків в інструменти з виведення та незаконного освоєння бюджетних коштів. Схемами КП Київблагоустрій неодноразово цікавилася прокуратура.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *