25.01.2022

Борис Філатов розповів, яким буде бюджет Дніпра на 2022 рік

Ка ми раніше писали, сьогодні,8 грудня пройшла 13-та сесія міськради Дніпра. , ухвалили бюджет на 2022 рік

Про це повідомляє «Міська рада».

Основні позиції міського кошторису раніше публічно обговорювали з територіальною громадою, а напередодні засідання їх також затверджували з керівниками депутатських фракцій та груп під час засідання. погоджувальної ради. Тому у сесійній залі голосування було швидким.

Мер Дніпра Борис Філатов зазначив, що кожному ухваленню бюджету (державного, обласного чи міського) передують тривалі політичні консультації:

Ми не можемо приймати наш бюджет відірвано від державного. Є низка питань, насамперед щодо дохідної частини, які місцевому самоврядуванню завжди доводиться відстоювати. Я вдячний Асоціації міст України, її виконавчому директору Олександру Слобожану. Ми провели колосальну роботу, щоб зберегти для всього місцевого самоврядування доходну частину, розширити її та відстояти інтереси акцизу на паливо і не лише.

Серед ключових питань міського бюджету Борис Філатов також виділив субвенцію на будівництво метрополітену, яку теж вдалося не лише відстояти, а й збільшити до 370 млн. грн.

Я вдячний міністру фінансів (Сергію Марченку, ред.). Крім цього, я хочу відзначити слова подяки Президенту Володимиру Зеленському, Прем'єр-міністрові Денису Шмигалю, Андрію Єрмаку (керівнику Конгресу регіональної влади) та заступнику керівника Офісу Президента Кирилу Тимошенко. Все те, про що ми говорили, щодо бюджету Дніпра все повністю виконано. Інші у процесі виконання. Ми постійно на зв'язку та координуємо наші дії. Через рік після місцевих виборів ситуація з центральною владою та стосунки з місцевим самоврядуванням повністю змінилися. І це не може не тішити, сказав Філатов.

Бюджет Дніпра на 2022 рік становить майже 18 млрд. грн. З них власні доходи 14,4 млрд. Порівняно з нинішнім роком вони зростуть майже на 3 мільярди. Тобто більше, ніж на чверть.

Це також наслідок домовленостей у рамках Конгресу регіональної влади, коли з іншими мерами було підписано меморандум про збільшення питомої ваги відрахувань податку на додану вартість до бюджетів місцевого самоврядування. Це політичне рішення на рівні наших домовленостей з державною владою в рамках Конгресу, пояснив мер Дніпра.

В той же час, у 2022 році найбільше зросте фінансування гуманітарного та молодіжного напрямів. Сюди буде направлено понад 6 млрд. грн. Тобто на 800 млн більше, ніж цього року.

Для благоустрою та капітального будівництва закладено майже 2,8 млрд. Це на 700 млн більше, ніж було.

На транспортну галузь передбачено понад 1,4 мільярди. Тут приріст досягає 300 мільйонів.

Фінансування житлового господарства зросте до 670 мільйонів.

Охорона здоров'я отримає близько 500 млн грн.

На соціальний захист передбачено 541 млн. 100 млн більше, ніж зараз.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *