29.05.2022

Чи не спалювати, а компостувати: дніпрян закликали до правильному поводженню з сухими листям, травою, гілками

Спалювати сухе листя, гілки, траву — заборонено. Ефективна альтернатива такої утилізації — компостування.

Традиційно восени збільшується кількість обрізки, вирубки дерев, прибирання сухого листя в приватному секторі і у дворах. Спалювати все це заборонено. Приємно, що люди розуміють і все менше це роблять. У той же час є і такі жителі, які викидають гілля та листя в баки, хоча це заборонено.

Згідно з правилами благоустрою міста, бак можна наповнювати на 1/4 сухим листям і взагалі не можна кидати туди гілки. Якщо, наприклад, утворилося багато великих гілок або видалено дерево, то городяни повинні самостійно замовляти компанію, яка це все вивезе, — розповіла під час виїзної прес-конференції 7 жовтня заступник директора департаменту екологічної політики Ірина Козлова.

Дніпрянка Лілія Моруга вже багато років компостує опале листя, гілки, сухе бадилля в пермакультурним екологічному центрі КрінKrin (вул. Семафорная, 60).

Тут, на території колишньої будівельної звалища, нині — зелений оазис, де ростуть близько 250 кущів та дерев, однорічних і багаторічних рослин. Створити такий сад вдалося і завдяки компостування, мульчування сухої порослі.

Центр був створений для підняття родючості на деградованих ґрунтах. Для вирощування всіх насаджень ні в якому разі не застосовували хімічних добрив, а тільки природні, зокрема, завдяки компостування і мульчування.

Останній метод сприяє також нарощування грунтів, яких тут майже не було. Листя, гілочки, траву можна компостувати як в грядки, перекладаючи з землею, так і в зроблений компостер. А навесні буде перегній — складова родючості гумусу. Тому закликаю всіх НЕ викидати зелений сміття. А правильно його утилізувати згаданими методами. Для грунтів — це дуже корисно, — підкреслила пермакультурним дизайнерка Лілія Моруга.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *