З віком режим сну у людини змінюється, і люди частіше починають спати вдень. Раніше вчені не могли прийти до єдиної думки про те, чи знижує денний сон ризик появи деменції або навпаки — служить її симптомом.
Про це повідомляє «Міськрада» з посиланням на телеграм канал Будьмо здорові.
Якщо вам іноді хочеться подрімати вдень, в цьому немає нічого поганого. Китайські дослідники з'ясували, що навіть п'ятихвилинний сон може позитивно вплинути на наші розумові здібності і навіть запобігти появі деменції.
Дослідники вивчили режим сну більш ніж у 2,2 тис. Здорових людей у віці від 60 років, що живуть в великих китайських містах (Пекіні, Шанхаї та Сіані). З них 1534 людини спали вдень — від п'яти хвилин до двох годин, а решта 680 чоловік ніколи вдень не лягали.
З'ясувалося, що денний сон сприяє у літніх людей більш точної орієнтації в просторі, швидкості мови і чіткості пам'яті.
Крім того, денний сон корисний працюючим людям, адже він запобігає вигоряння, відновлює організм, знижує напругу, дає можливість переосмислити ситуацію.
Також денний сон скорочує ризик серцево — судинних захворювань. Ті, хто сплять вдень хоча б 3 рази на тиждень, на 40% зменшують ризик серцевих захворювань. Вчені стверджують, що денний сон потужна зброя проти інфаркту міокарда.
Денний сон підвищує продуктивність. Безліч медичних досліджень встановило, що працівники стають непродуктивними в другій половині робочого дня. І всього лише 30 хвилин денного сну досить, щоб відновити продуктивність працівників та повернути продуктивність дорівнює рівню, яка була на початку дня.