29.05.2022

Чому варто почати спати вдень?

З віком режим сну у людини змінюється, і люди частіше починають спати вдень. Раніше вчені не могли прийти до єдиної думки про те, чи знижує денний сон ризик появи деменції або навпаки — служить її симптомом.

Про це повідомляє «Міськрада» з посиланням на телеграм канал Будьмо здорові.

Якщо вам іноді хочеться подрімати вдень, в цьому немає нічого поганого. Китайські дослідники з'ясували, що навіть п'ятихвилинний сон може позитивно вплинути на наші розумові здібності і навіть запобігти появі деменції.

Дослідники вивчили режим сну більш ніж у 2,2 тис. Здорових людей у ​​віці від 60 років, що живуть в великих китайських містах (Пекіні, Шанхаї та Сіані). З них 1534 людини спали вдень — від п'яти хвилин до двох годин, а решта 680 чоловік ніколи вдень не лягали.
З'ясувалося, що денний сон сприяє у літніх людей більш точної орієнтації в просторі, швидкості мови і чіткості пам'яті.

Крім того, денний сон корисний працюючим людям, адже він запобігає вигоряння, відновлює організм, знижує напругу, дає можливість переосмислити ситуацію.

Також денний сон скорочує ризик серцево — судинних захворювань. Ті, хто сплять вдень хоча б 3 рази на тиждень, на 40% зменшують ризик серцевих захворювань. Вчені стверджують, що денний сон потужна зброя проти інфаркту міокарда.

Денний сон підвищує продуктивність. Безліч медичних досліджень встановило, що працівники стають непродуктивними в другій половині робочого дня. І всього лише 30 хвилин денного сну досить, щоб відновити продуктивність працівників та повернути продуктивність дорівнює рівню, яка була на початку дня.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *