18.01.2022

Дідусь зберігав у підвалі танк: суд не знає, що з ним робити

84-річний пенсіонер тримав у підвалі танк, зенітну гармату і торпеду. Тепер суд думає, що робити з чоловіком і зброєю.

Про це повідомляє «Міськрада» з посиланням на німецьке видання Die Welt.

У німецькому селі Гайкендорф, що на півночі Німеччини, влітку 2015 року під час обшуків в будинку пенсіонера конфіскували танк Пантера, торпеду, зенітну гармату, міномет, штурмову гвинтівку, пістолети та понад тисячу набоїв. Це озброєння використовували війська Вермахту в роки Другої світової. Тоді, щоб забрати Пантеру з підвалу, 20 солдатам знадобилося майже дев'ять годин адже танк був без гусениць. ЗМІ тоді писали, що обшук у пенсіонера провели за наводкою берлінської поліції, яка раніше шукала у чоловіка викрадені нацистами твори мистецтва. До речі, наявність танка пенсіонер особливо і не приховував — одного разу він виїхав на ньому прибирати сніг на вулиці.

Тепер 84-річного пенсіонера звинувачують в порушенні закону про контроль над озброєнням військового часу. Звинувачення просить засудити чоловіка до умовного ув'язнення: рік умовно. Прокурори також стверджують, що частина зброї ще придатна до використання, а тому з чоловіка можна стягнути максимальний штраф за законом 500 тисяч євро.

Адвокати пенсіонера стверджують, що насправді велика частина конфіскованого зброї вже непридатна, а Пантеру взагалі той придбав як металобрухт. Вони, однак, погоджуються на менший штраф в 50 тисяч євро.

Також захист пенсіонера стверджує, що один з музеїв в США зацікавлений в придбанні танка для своєї експозиції (мовляв, той зберігся в хорошому стані і являє історичну цінність ), а колекціонер зброї з Німеччини хоче придбати зенітну гармату. Втім, поки остаточних домовленостей немає.

Як пише Die Welt, кінцеве рішення по справі суд міста Кіль повинен винести в серпні 2021 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *