24.05.2022

Інженери з Дніпра побудують реактор для роботи автомобілів на Місяці (ФОТО)

Дніпровська команда Space Hub відвідала конгрес астронавтики в Дубаї з ідеєю будівництва . А повернулися хлопці з ще цікавішим проектом.

Про це повідомляє «Міська рада» з посиланням на «Дніпро оперативний».

Міжнародний конгрес астронавтики завершився наприкінці жовтня 2021 року у Дубаї. Головним висновком для команди з Дніпра стало те, що українські стартапери, як виявилося, можуть нарівні з європейськими пропонувати цікавіші рішення проблем, що хвилюють сучасне суспільство.

Максим Ткаченко з Дніпра засновник інноваційного інкубатора Space Hub, розповів, що цей конгрес вже другий у його списку. 2018 року він побував у Вашингтоні і тепер може порівняти ці дві події.

За словами винахідника, склад Конгресу в Дубаї оновився більше, ніж на половину, і це говорить про динаміку розвитку SpaceTech. Вона так чи інакше була більш ніж на 30% стендів. І якщо раніше популярнішими були теми стартових послуг, то тепер їх замінила доставка вантажів на Місяць та місячні ровери (або місяцеходи).

На конгресі Максим Ткаченко та його партнери представляли торієвий ядерний реактор та його можливості використання у космосі .

Переваги таких установок перед урановими більш безпечний перебіг реакції та простота конструкції. Все це полегшує експлуатацію роверів у космосі. Особливість такого проекту прив'язка до місячних умов та система охолодження у вакуумі. В даному випадку застосування сучасних матеріалів та збільшення ККД реактора вдвічі до 8%, яке поки що було отримано в лабораторних умовах.

І найцікавіше будівництво реактора. Тільки законодавство Америки дозволяє приватним компаніям розробляти та будувати ядерні реактори потужністю до 100 кВт. Було ухвалено рішення, що такий проект реалізовуватиметься в США, силами учасників Pilgrim Engeneering, що проживають у цій країні. Воно буде доручено одній з професійних компаній, що працюють у сфері ядерної енергетики.Представники команди Pilgrim Engeneering раніше вже здобули досвід у реалізації восьми місій на орбіті, а у 2021 році брали участь у розробці для європейських компаній двох місячних роверів, які можуть опинитися на поверхні супутника Землі вже цього року. За допомогою місячного коворкінгу ровери, що вивчають Місяць, зможуть довше працювати та передавати на Землю більший обсяг інформації.

Завдання компанії створити у 2025 році місячний коворкінг для роверів та інших працюючих там роботів. Це місце буде забезпечене всім необхідним: енергією, теплом, виділеною лінією зв'язку та захисним куполом від спалахів сонячної радіації. Потужність реактора досягатиме 10 кВт, що буде достатньо для одночасного обслуговування до десятка місячних роверів.

Бізнес-модель коворкінгу дозволить полегшити корисне навантаження, що доставляється на Місяць. Наразі вартість доставки вантажу на Місяць коливається в діапазоні $1,2-1,3 млн/кг. І автори проекту впевнені, що власникам роверів буде вигідніше купити обслуговування в коворкінгу, ніж доставляти додаткові акумулятори на Місяць. може опускати нижче -170С. А це, у свою чергу, дозволить продовжити термін експлуатації роверів. Виділена лінія зв'язку дозволить оперативно передавати на Землю інформацію, отриману під час досліджень.

Для початку реалізації проектів, розробники очікують отримати передзамовлення від зацікавлених сторін.

Раніше ми писали, що КБ » Південне» спростувало чутки навколо українського супутника «Січ-2»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *