22.01.2022

Кабмін затвердив нові правила пасажирських перевезень: кого не пустять в маршрутки і потяги

Сьогодні, 11 жовтня, на засіданні Кабміну внесли зміни до постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень в регіонах, де встановили «жовтий», «оранжевий» або «червоний» рівень епідопасності.

Нововведення будуть застосовуватися при використанні всіх видів громадського транспорту. Таким чином влада хоче знизити темпи поширення COVID-19 і акцентувати увагу на важливості вакцинації.

Нові правила для перевезення пасажирів — вимушений крок для стримування поширення коронавирусной інфекції. Мета цього кроку — зберегти життя і здоров'я населення. Тому у водіїв і у пасажирів повинні бути документи, що підтверджують їх COVID-безпеку. Ці документи є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень в будь-якому виді транспорту, — пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Як буде ходити транспорт з 21 жовтня

З 21 жовтня в Україні міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епідзони будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту і пасажирів одного з цих документів:

Які повинні бути документи в наявності

  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документ, що підтверджує отримання однієї дози двудозной вакцини для регіонів жовтого рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифікату або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однієї дозою однодозной вакцини або двома дозами двудозной вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях,
  • негативний результат тестування методом ПЛР або видужання особи від зазначеної хвороби , дія якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпортал електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу дія;
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавируса SARS-CoV-2 , що діє 72 години.
  • Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційному і залізничному транспорті міжобласного сполучення.

Які правила не будуть застосовувати до міських і внутрішньообласних перевезень

Відповідні правила застосовуватися до міських і внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака і пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *