24.05.2022

Картина жінки з немовлям з київського метро, ​​яку намалюювала дніпрянка, стала іконою

У перші дні вторгнення Росії в Україну соцмережі та ЗМІ облетіло фото з жінкою це зображення стало іконою у Неаполі, передає Міськрада.

Жінка, яка з двомісячною дитиною ховалась від бомб біля метро, ​​стала особливістю незламності всіх українських матерів та вдохновила художників. Так за мотивами фотографії з'явився малюнок, а з малюнку художниці з Дніпра – ікона. Жінка з немовлям біля метро — це киянка Тетяна Блізняк з донькою Марічкою, якій на той час виповнилося два місяці.
25 лютого Тетяна з чоловіком, донькою та мопсом Фібі спустилися в метро, ​​коли у Києві пролунала повітряна тривога.

>

Фото Тетяни, яка годує немовля, опершись на холодну стіну метрополітену, зробив угорський журналіст видання Teleks Андраш Фьольдеш. І опублікував у своєму інстаграмі. З того часу фото стало вирусним.

Ілюстраторка Марина Соломеннікова з Дніпра випадково побачила фотографію Тетяни з Києва, гортаючи стрічку новин. непроста година.
«У моїй голові вже склалися всі пазли побаченого і прочитаного — ця жінка з дитиною була символом усіх українських матерів, які повинні ховатися від російської зброї в бомбосховищах», — розповідає Марина.

Вона зобразила Тетяну на тлі схеми руху потягів київського метрополітену та із золотим німбом над головою.
«Українські жінки найхоробріші та найсильніші», — підписала свою роботу в інстаграмі Марина. Згодом ілюстрацію Маріні опублікував у себе на сторінці консультант ватиканського секретаріату з питань комунікацій Джеймс Мартін.

Незважаючи на те, що зображення жінки з німбом вже назвали Київською Мадонною, Марина Соломеннікова говорить, що просто добре зробила свою роботу.
Нещодавно стало відомо, що Київська Мадонна стала іконою в храмі італійського Неаполя. Це капличка при школі сестер-францисканок.
Фото у себе у фейсбуці опублікував український священик-єзуїт В'ячеслав Окунь, котрий зараз навчається у Римі.

Він був ініціатором створення такої ікони і отримав дозвіл ілюстраторки з Дніпра.
За словами ячеслава, важливо було в Італії, де зараз, як і в більшості кран Європи, перебувають українці, які змушені були залишити свій дім через війну, мати щось знайоме, з України.
Символом такої єдності й стала Київська Мадонна.
/>Біля зображення матері з немовлям у храмі Неаполя горять свічки, стояти квіти та проводять богослужіння.

Нагадаємо, Михайло Лисенко відкрив аукціон картин на підтримку тварин, що потерпіли від війни.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *