25.01.2022

Коломойський вийшов з наглядової ради «1+1», але, як і раніше, залишається власником каналу

Бенефіціарний власник «1+1» Ігор Коломойський вийшов зі складу наглядової ради. Але при цьому він залишається власником каналу.

Про це повідомляє «Міська рада» з посиланням на «Економічну правду».

Відомо, що вчора, 8 грудня, Нацрада з питань телебачення та радіомовлення переоформив 5 ліцензій ТОВ «ТРК «Студія 1+1».

При цьому зміни стосувалися виходу зі складу наглядової ради каналу «1+1» Коломойського.

Ще у лютому 2021 року Нацрада перевірила канали групи «1+1» на наявність у структурі власності дружини підсанкціонного Віктора Медведчука і не знайшла порушень.

Нацрада отримала пояснення та документи щодо власності від компанії. Згідно з документами, частка компанії Bolvik Ventures LTD у структурі власності «1+1» становить 24,51% і саме така частка належала Ігорю Суркісу. Але контролерами Bolvik Ventures LTD є три фізичні особи: Ігор Суркіс (з часткою 33,34%), Леонід Ашкеназі (з часткою 33,33%) та Оксана Марченко (з часткою 33,33%).

Відповідно частка володіння статутним капіталом кожного з фізичних осіб становить по 8%, що не є суттєвою участю і не відображається у структурі власності.

Нагадаємо.

Раніше програма «Схеми: корупція в деталях» повідомила, що голова політради партії «Опозиційна платформа — За життя» та кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук вказав у своїй майновій декларації за 2019 рік компанію, яка фігурує у структурі власності ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1 +1».

Через закон про олігархи попередній президент Петро Порошенко продав корпоративні права на телеканали «Прямий» та «5 канал» новому медіа-холдингу «Вільні медіа», який створили медійники цих каналів.

Восени 2021 року Верховна Рада ухвалила закон щодо олігархів. Згідно з документом, одним із критеріїв для визнання людини олігархом є значний вплив на ЗМІ. осіб, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою або істотно впливають на прийняття ним рішень. Бенефіціарний власник може бути не вказаний у правовстановлюючих документах, будучи при цьому фактичним власником усіх активів та отримувати вигоду з діяльності організації, не розкриваючи при цьому свою особу. Бенефіціарні власники часто ховаються за ланцюжком з номінальних фірм та директорів, що може використовуватися для нелегальних цілей, наприклад, для відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансування тероризму, здійснення корупції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *