25.05.2022

Легенда старовинного будови в центрі Дніпра (ФОТО)

У центрі Дніпра, на Старокозацький (колишньої Комсомольській), 68 знаходиться старовинна ротонда. Мало хто знає історію її заснування. Про те, як з'явилося це будова розповіла Олена Прісягіна, передає «Міськрада».

Незважаючи на те, що ця будова 1949 року, що у мене воно більше асоціюється з дореволюційним періодом. Якщо абстрагуватися і представити цю альтанку в ідеальному стані, то в уяві постає відпочиваючих там панночок в пишних сукнях з мереживними парасольками, джентельменів у фраку і з тростиною «, — написала Олена.

Ця унікальна паркова ротонда розташована у дворі житлового будинку по вулиці Старокозацький (колишньої Комсомольській), 68, в межах парку Глоби.

< p>В цьому будинку жив дніпровський ракетобудівник і директор Південного машинобудівного заводу Олександр Максимович Макаров. Створив її В.Є. Горбоноса в 1949 році. Саме цьому архітектору разом з Безолезрскім, Самодрига, Щербаковим і Зуєвим на долю випало відбудовувати зруйнований після війни місто. Ротонда виконана у вигляді круглого споруди з вісьмома колонами, прикрашеними капітелями іонічного ордера. Бетонні огорожі ротонди на даний момент знаходяться в досить жалюгідному стані, адже їм вже більше 70 років. Фриз зберігся досить непогано завдяки тому, що накритий залізної окуттям. «, — розповідає Олена.

Існує легенда, що альтанку горбоноса спроектував на честь першої дружини (ім'я її не збереглося).

За легендою жінці дуже подобалася київська ротонда на Подолі. Вона перебувала навколо одного з найстаріших фонтанів столиці Самсона роздирає пащу леву. Нібито саме біля нього він познайомився зі своєю майбутньою дружиною, коли навчався в Київському державному художньому інституті (за фахом художник-архітектор). Звичайно, сьогодні ми вже не дізнаємося, що насправді надихнуло метра на створення дніпровської ротонди, але легенда красива «, — зазначає Прісягіна.

Довідка: ротонда — будова циліндричної форми, як правило, з круглим куполом на даху. у сучасному будівництві у вигляді ротонди, найчастіше, будують альтанки і веранди.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *