20.05.2022

На Дніпропетровщині тероборона рила окопи та знайшла історичний артефакт

Представники тероборони рили окопи і знайшли ліпний горщик епохи ранньої бронзи, про це в соціумі ім. Яворницького Дмитро Романчук.

Де саме було знайдено предмет посуду та ким, історик поки що не розголошує, але обіцяє: дізнаємося про цю інформацію після перемоги. Також після закінчення війни археологи планують провести додаткові розкопки на місці знахідки.

У коментарі Суспільному Дмитро Романчук повідомив, що разом із горщиком було знайдено і череп – знахідки вже передані музейним співробітникам. Всіх інших, хто проводить будь-які земляні роботи, просять при знаходженні предметів, які можуть представляти історичну цінність або кісток, звертатися до найближчих музеїв, університетів або обласних центрів охорони пам'яток. До цього знайдені предмети варто сфотографувати на місцевості, поклавши поруч довгастий предмет, який вказував би на сторони світла, а потім акуратно запакувати і передати фахівцям. Якщо ж достовірно відомо, що земляні роботи проводяться на місці кургану, можливості, варто їх перенести.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *