25.05.2022

Найбільший у світі пам'ятник Тарасу Шевченку знаходиться у Дніпрі (ФОТО)

На планеті Земля понад 600 пам'ятників Тарасу Шевченку, але найбільший знаходиться в Дніпрі на Монастирському.

Про це повідомляє «Міська рада» з посиланням на Департамент парків рекреації Дніпровської міськради.

Відливання фігури Т. Г. Шевченка розпочато у червні 1958 року та закінчено у жовтні 1959 року. Встановлено пам'ятник Т. Г. Шевченку на найвищій точці Комсомольського острова 5 листопада 1959 року. >

Проект статуї виконали скульптори представники династії отець Іван Зноба та син Валентин Зноба. А потужний постамент спроектував архітектор Леонід Ветвицький найталановитіший представник повоєнного покоління архітекторів Дніпропетровська.

Пам'ятник шедевру ливарного мистецтва з погляду технологічної майстерності. Скульптуру з кількох елементів було відлито у фасонно-ливарному цеху трубопрокатного заводу імені Леніна. Участь у створенні гігантської скульптури брали визначні майстри ливарники, серед яких Микола Залівакін та Микола Шишалов.

За спогадами Миколи Залівакіна, що їх навів відомий краєзнавець Микола Чабан, перевозили скульптуру до місця встановлення двома частинами. Спускали чавунну постать із Мерефо-Херсонського мосту стотонним залізничним краном. Потім тралерами везли на місце, де він зараз височить.

У 2011-2014 роках пам'ятник на острові був капітально реконструйований. 9 березня 2014 року до дня народження Т. Г. Шевченка пам'ятник з'явився у повністю оновленому вигляді. Було заново впорядковано площу та алеї біля пам'ятника, відновлено кілька декоративних ліхтарів 1950-х років.

Пам'ятник над Дніпром один із символів міста на довгі десятиліття. Його зображення можна зустріти в будь-якому путівнику, фотоальбомі, присвяченому місту на Дніпрі. >
Технічні характеристики пам'ятника:
Скульптура чавун
Постамент граніт
Вага фігури 50 тонн
Висота п'єдесталу 9 м 65 см
Висота скульптури 7 м 59 см

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *