20.05.2022

Оперативна ситуація на фронті на вечір 52 дні війни — Генштаб

Триває п'ятдесят друга доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню

>Росія продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти України.

Противник завдавав авіаційних та ракетних ударів по об'єктах інфраструктури та житлових кварталах із залученням повітряного та морського компонентів.

Через ведення бойових дій на території України перенесено ротацію підрозділів 68-ї загальновійськової армії Східного військового округу у Сирійській Арабській Республіці.

За наявною інформацією, військкомати Центрального військового округу збройних сил Російської Федерації агітують військовозобов'язаних, які перебувають у запасі, до підписання короткострокових контрактів на строк від 3 місяців до 1 року. У ході перегрупування військ зафіксовано переміщення залізничним транспортом з території республіки Білорусь (залізнична станція Гомель-Новобілицька), підрозділів 83-ї окремої десантно-штурмової бригади збройних сил Російської Федерації.

Зберігається загроза завдання ракетних ударів по об'єктах критичної інфраструктури з території Білорусі.

На Сіверському напрямку противник завершує перегрупування військ Центрального військового округу. Не виключається, що оккупанти продовжуватимуть ракетні удари та артилерійські обстріли з території Росії по об'єктах військової та цивільної інфраструктури України. Харків.

На Ізюмському напрямку основні зусилля окупантів зосереджено на утриманні зайнятих рубежів та позицій у районі населених пунктів Суха Кам'янка, Сулігівка, Бражківка, Мала Комишуваха та Андріївка.

Ворог намагається покращити тактовне положення, протягом доби здійснивши спробу проведення наступально-штурмових дій та намагався просунутися вглиб населеного пункту Довгеньке. Успіху не має, зазнавши значних втрат. Для посилення групування на зазначеному напрямку з території Російської Федерації переміщено підрозділи зі складу 106-ї повітряно-десантної дивізії. /p>

На Донецькому та Таврійському напрямках окупанти намагаються здійснювати вогневий вплив та вести штурмові дії на більшості напрямків. Ворог посилив групування військ за рахунок переміщення з території Білгородської області біля району населеного пункту Сватове окремих підрозділів Центрального військового округу.

Імовірно, супротивник продовжить штурмові дії вздовж всієї лінії зіткнення в Донецькій та Луганській областях. Зосереджуватиме зусилля на захопленні населених пунктів Попасна, Рубіжне, міста Маріуполь, а також виходу в райони населених пунктів Вугледар та Марінка. Також буде готовитися до наступу на Курахівському та Авдіївському напрямках.

Водночас, спостерігається зниження рівня морально-психологічного стану підрозділів 1-го армійського корпусу, що діє на Донецькому напрямку. Це пов'язано зі значними втратами підрозділів, поповнення яких відбулося за рахунок мобілізованих.

На Південнобузькому напрямку основні зусилля ворог зосереджував на спробах встановлення повного контролю за територією Херсонської області та утримання зайнятих позицій. У місті Херсоні виявлено поширення російсько-окупаційною адміністрацією агітаційних листівок із закликами до мирного співіснування з оккупантами. Водночас продовжується залякування та терор мирного населення.

За наявною інформацією, імовірність залучення оперативної групи російських військ у Придністровському регіоні Республіки Молдова до збройної агресії проти України залишається низькою.

Підрозділи Сил оборони продовжують стримувати ворога на визначених рубежах та завдавати оккупантам чисельних втрат в особовому складі та техніці.

Віримо у Збройні Сили України! Разом переможемо! Слава Україні!

Раніше ми писали, «Піккардійська терція» показала нову інтерпретацію знаменитої пісні Гей, соколи (відео).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *