20.01.2022

Побачити і почути, як звучить Дніпро: в місті презентували незвичайну скульптуру (ФОТО)

У Дніпрі з'явився арт-інсталяція, яка візуалізує і відтворює його звуки, пов'язані зі спогадами і відчуттями його городян. Вона є однією з семи в проекті Звуки Міста, ініційованого до 30-ї річниці Незалежності України.

Ми з дніпрянами ретельно збирали ці звуки міста. За допомогою цифрових технологій вони перетворилися в форму. Цю форму на виробництві перетворили в скульптуру. Кольори обрані також по асоціаціям дніпрян. Помаранчевий це металургія, заводи. Зелено-синій символізує колір хвиль Дніпра. Скульптура виготовлена ​​на кошти меценатів і благодійників, розповіла одна з ініціаторів проекту Звуки Міста і його продюсер Олена Тимошенко.

Скульптура з звуків гулу ракетного двигуна, руху вантажних поїздів через міст, роботи холодильника Дніпро, бавовни відкриття парашута, реву моторного човна і хлюпання весел, розбивають воду, потріскування палаючого вогнища, стукоту трамвая, що набирає швидкість, і тріщання балончиків для стріт-арту. А ще сигналу машини швидкої допомоги.

Коли мені запропонували взяти участь в цьому проекті і подати від себе звук, цей (звук швидкої допомоги, ред .) став одним з тих, які асоціюються з сучасним містом. Для мене новітня історія Дніпра нерозривно пов'язана з протистоянням російської агресії. Я пам'ятаю час активних бойових дій в 2014 році, ми тоді працювали в облдержадміністрації. І звук сигналів швидких, що їхали з аеропорту з нашими пораненими, він кристалізувався всередині, сказав мер Дніпра Борис Філатов.

Перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов додав, що в Звуках Міста вдалося об'єднати мистецтво і технології, спогади і почуття.

В проект входять також Київ, Одеса, Харків, Маріуполь і Крим.

Я такого ще не бачила, дуже незвично. Кожен звук ніби окрема історія. Відразу поринаєш у спогади, роздуми. Мені подобається, ділиться враженнями Дніпрянка Ксенія.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *