25.01.2022

Подарунок за три копійки: як вітали у Дніпрі з Новим роком 50 років тому (ФОТО)

Перед Новим роком у Дніпрі 50 років тому дарували дуже скромні подарунки. Звичайна плитка шоколаду або коробка цукерок сприймалися на «Ура!». Але дуже популярні були звичайні поштові листівки. Коштували вони не дорого – лише 3-5 копійок. А підписували їх цілими пачками – усім рідним та близьким хотілося передати привіт та поздоровлення, адже не лише мобільних, а й звичайних стаціонарних телефонів у багатьох не було. А площа листівки дозволяла написати невеликого листа. От і летіли вони в усі куточки неосяжного Радянського Союзу.

«Міськрада» зібрала для вас невелику колекцію поштових листівок минулих років.

Найстаршою з них – 54 роки. Надрукована у видавництві «Радянський художник. Москва». І вона не зовсім новорічна, а присвячена даті утворення СРСР – 30 грудня 1922 року. Ось звідки тут ляльки в костюмах народів СРСР. У 1974 році була надрукована ось така смішна листівка зі сніговиком та зайцями. Видання Міністерства зв'язку СРСР. Ціна на обороті – 4 копійки.

А ось наступна листівка чудова тим, що була створена в Москві, у видавництві «Плакат» у нашому рідному Дніпропетровському видавництві «Зоря». А зображений у ньому московський кремль. Тираж, до речі – 2 мільйони екземплярів, а ціна 3 копійки. Але ця листівка вже йшла без марки — її потрібно було відправляти в конверті. >Листівка 1982 року з такою гарною пташкою: чи синичкою, чи снігирем теж була надрукована в Москві. Навіть такий маленький клаптик вітального картону був під контролем Компартії. І у видавництвах цензори ретельно стежили за тим, щоб і текст, і зображення були ідеологічно правильними. p>

Художня листівка «З новорічними святами» примітна тим, що була надрукована у 1983 році у Києві у видавництві «Мистецтво». Вона подвійна, і ілюстрація і на звороті. На ті часи це була розкіш та рідкість. Коштувала 5 копійок, але відправляти її потрібно було в конверті. з білим ведмедем і моржем з морозивом було надруковано у видавництві «Образотворче мистецтво» в Москві в 1987 році. Ціна 3 копійки. З припискою: «Надсилати поштою тільки в конверті». Тираж: 2 900 000 примірників.

Наступна листівка примітна тим, що була надрукована перед падінням СРСР у 1990 році. Але знову ж таки на ній Кремль. Востаннє на території України. Тираж 6 мільйонів. Ціна 6 копійок з маркою. і забавні миші у годин:

У 1991 році на листівках з'явилися провісники Рождества — Свічки. І вона надрукована вже українською мовою:

А завершує колекцію листівка з них 90-х, з властивим на той час гумором:

З Новим роком вас !

Раніше ми писали, як зустріти Новий рік без шкоди для організму.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *