20.05.2022

Помер Герой України Іван Дзюба (ФОТО)

91-му році життя помер український літературознавець та дисидент Іван Дзюба. Про це повідомляє Міськрада з посиланням на політичного та громадського діяча Миколу Жулинського.

Серце Івана Дзюби зупинилося сьогодні вранці, 22 лютого.

Жулинський назвав покійного літературознавця «інтелектуальним спікером українського «шістдесятництва».

Одне ім'я вже говорить! один із лідерів національного, духовного відродження другої половини ХХ та початку ХХІ століття І я сьогодні не можу не згадати слова Ліни Костенко, яка сказала, що Іван Дзюба це людина, яка завжди мала мужність говорити правду, згадує про померлого Жулинський.

В останні роки життя Дзюба мала проблеми зі здоров'ям, але він весь час продовжував працювати.

Дата і час церемонії прощання з Героєм України Іваном Дзюбою будуть озвучені пізніше.

Біографія

Іван Михайлович Дзюба народився у Волноваському районі Донецької області у 1931 році. Рятуючись від Голодомору, його родина переїхала до Новотроїцького, а пізніше до Докучаєвська. У Донецькому педагогічному інституті Іван Дзюба закінчив факультет російської філології, в Інституті літератури імені Шевченка аспірантуру. журналу «Батьківщина», а в 1965 році з роботи у видавництві «Молодь».

Активна дисидентська позиція Героя України розпочалася з 1963 року, через два роки було написано памфлет «Інтернаціоналізм чи русифікація?», присвячений загрозливим проблемам національних відносин у соціалістичному суспільстві. Свій публіцистичний твір Іван Дзюба особисто відправив у найвищі органи УРСР очікуючи, що комуністична влада проаналізує свої помилки. . Через рік Київський суд засудив Івана Дзюбу на 5 років позбавлення волі та 5 років посилання за публікацію памфлету «Інтернаціоналізм або русифікація», але незабаром дисидента було помилувано.

Після проголошення незалежності України Іван Дзюба очолював Міністерство культури (з 1992 по 1994 рік), а з 1999 по 2005 обіймав посаду керівника Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка. 2001 року за указом тодішнього президента країни Леоніда Кучми Івану Дзюбі присвоєно звання Героя України з врученням державного ордена.

Нагадаємо, раніше ми писали Корбан прокоментував, навіщо Дніпро створює Центр тероборони за 100 мільйонів (ВІДЕО). Ми також повідомляли про те, що Жанну, яка постраждала під час стрілянини на ЮМЗ, перевезли до Києва (ФОТО)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *