20.01.2022

Повністю передаваті лікарні и школи на Утримання місцевіх радий неправильно — член політраді «Пропозиції» Іван Фурсенко

Перший заступник голови ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ асоціації громад, член політраді партии Пропозиція Іван Фурсенко впевнений, что реформа децентралізації одна з найуспішнішіх за останні роки. Однако через безліч неврегульованіх вопросам Говорити про ее Завершення ще дуже рано. Своїми думками пропозіціонер поділівся во время онлайн-Дискусії ПРОпозіціонері Клубу.

Про це сообщает «Міськрада» з посилання на агентство сайт «Пропозиції».

Щороку центральна влада передает дедалі более повноважень на плечі ОРГАНІВ місцевого самоврядування. Йдет самперед про Утримання Навчальних та лікувальніх установ, проблема закриття якіх через Відсутність фінансування ніні стоит Досить гостре, підкреслів Іван Фурсенко. До 2015р. школи та лікарні утрімуваліся за рахунок держави. Зараз їх взяло на Утримання місцеве самоврядування. І справляються з ЦІМ далеко не всі.

Коли ми говоримо про самодостатні міста чи села це одна історія. Коли йдет про невелічкі громади це зовсім інше. Там зараз працює ДСНС з перевіркамі и каже, что Ваші санітарно-технічні умови НЕ відповідають поважної законодавству и нормам. Ві повінні або реконструюваті, або закрити. Альо це ж не проблема в повній мірі того органу самоврядування, Який Фактично створівся рік тому. Це, власне, держава віддала проблемні моменти на місцевий рівень зі словами: вірішуйте. Альо ж там живуть люди, а забезпечення медицини и освіти Конституційні зобовязання держави. І самє вона винна допомагаті громадам вставаті на ноги, створюваті якісні медичні, соціальні, освітні послуги.

Член політраді партии Пропозиція такоже звернув Рамус на Зміни до бюджетного кодексу, Які змінюються щороку. Як результат, громади НЕ могут займатіся даже середньостроковім планування своих кошторисів.

У нас то вілучається податок для залізниці, то почінаються торги з приводу акцизу на пальне, то за тютюн зараз знову заговорили. Яким чином громада может плануваті свой бюджет, если держава Постійно міняє правила гри. Це Неможливо! Моя ключовими пропозиція зафіксуваті Бюджетні правила хоча б на 3 роки для того, щоб самоврядування зрозуміло, что є їхнім податку, что НЕ є, на что можна розраховуваті, Який бізнес розвіваті, что на собі візьме держава. Інакше Говорити про системний економічний розвиток громади, про забезпечення якісного життя населення Вкрай Важко, Додав Іван Фурсенко.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *