29.05.2022

Приписи та штрафи: що загрожує ОСББ та ЖБК, які не мають договорів на вивезення габаритного сміття

У Дніпрі представники департаменту екологічної політики перевіряють чи є у городян наявність договорів на вивезення . Непроста ситуація склалася в Дніпрі на вулиці Шолохова, 5. На фото видно, що тут поряд зі сміттєвими баками утворилося звалище з гілок, коробок та іншого мотлоху. Як виявилося, причина проблеми — відсутність у мешканців будинку ЖБК договору на вивезення великогабаритного сміття, повідомляє Міськрада.

За словами Тетяни Левачової, начальниці відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики ДМР найчастіше така ситуація відбувається після того, коли багатоквартирні будинки набувають статусу ОСББ або ЖБК і укладають договори на вивезення твердих побутових відходів.

Якщо договір з певним перевізником Екологія-Д, то угода обов'язково містить пункт про вивезення габар. ОСББ та ЖБК часто укладають договори з ТОВ Дніпрокомунтранс через нижчу вартість послуг, але ці договори не передбачають вивезення великогабаритного сміття, повідомила Тетяна Левачова.

У зв'язку з ситуацією, що склалася главі будинку ЖБК по Шолохова, 5 поштою буде направлено припис про відсутність договору на вивезення габаритних відходів. Якщо протягом 30 днів такий договір не з'явиться, то на голову ЖБК буде складено адмінпротокол. . ОСББ це юридична особа, тому стягнення може досягати 850-1700 гривень, додала Тетяна Левачова. Сусіди постійно викидають сміття на майданчик

Голова ОСББ щодо Шолохова, 7 Юрій Яненський каже: його будинок уклав договір з Екологією-Д, тож габаритне сміття вивозиться регулярно. Скаржиться, сусіди постійно скидають мотлох на їхній майданчик.

Також Юрій розповів про те, що у них щодня прибирають сміття, тому жодних проблем із цим на даний момент немає. Але Яненського турбує ситуація, що в їхнє сміття несуть мотлох усі мешканці двору. Серед них є ті люди, які не мають договору на вивезення габаритного сміття.

У департаменті екологічної політики ситуацію прокоментували таким чином:

  • Будівельні відходи не належать до габаритного сміття.

    /li>

  • Договір про їх вивезення слід укласти окремо з Екологією-Д
  • договір можна також укласти з будь-якою іншою компанією, яка має договір з полігоном.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Дніпрі пройшли перші відключення. Ресторанам та кафе на набережній перекрили воду. Що сталося і чому ухвалено таке рішення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *