25.05.2022

Прискорити аналізи: для лікарень Дніпра закупили сучасне обладнання для ПЛР-діагностики коронавірусу

У Дніпрі ситуація з коронавірусом кардинально змінила життя міста та багатьох об'єктів, закладів. Особливо це позначилося на медицині. Стало відомо, що для шести лікарень закупили сучасне обладнання, а також багато витратних матеріалів для ПЛР-діагностики коронавірусу. Для цього з місцевого бюджету виділили близько 7 млн. грн. У міській клінічній лікарні № 4 вже користуються обладнанням у новій сучасній ПЛР-лабораторії. Це перша лікувальна установа, повідомляє Міськрада.

Завдяки такому обладнанню вдається набагато оперативніше проводити діагностику коронавірусу. Для порівняння, раніше біоматеріали з цього лікувального закладу доводилося відправляти в інші лабораторії. Відповідно, витрачалося більше часу. Нагадаємо, на сьогоднішній день у нашому місті налічується 8 лікарень, які підпорядковуються міському департаменту охорони здоров'я населення, де займаються лікуванням пацієнтів з коронавірусом.

У стаціонарах розгорнуто 2 тис. 70 ліжок для пацієнтів з COVID-19, з них 60%. До 97% пацієнтів, які зараз перебувають у відповідних стаціонарах, невакциновані. Тому закликаємо мешканців зберегти своє здоров'я та прищепитися. У місті працюють 12 центрів вакцинації та 34 пункти щеплення. Вакцини в наявності, наголосила начальниця відділу спеціалізованої медичної допомоги департаменту охорони здоров'я ДМР Тетяна Прибиток.

За словами в. о. генерального директора міської клінічної лікарні №4 Наталії Бут, ПЛР-лабораторія відповідає необхідним стандартам. Донедавна тут доводилося відправляти біоматеріали до обласного лабораторного центру, на що йшов час, працювала спеціальна логістика. Зараз все робимо на місці, що говорить про швидкість отримання результату.

На день у лабораторії виконується до 50 ПЛР-аналізів. Проводимо дослідження як для тих пацієнтів, яких госпіталізуємо до ковід-стаціонару, так і до інших відділень лікарні. У нашому закладі 745 ліжок, із них 350 виділено для пацієнтів із ковідом. Зараз у стаціонарі лікуються 215 пацієнтів із підтвердженим коронавірусом. І лише кілька з них вакциновані. Дніпрі та області розшукують шахрайок, які під виглядом зняття псування володіють золотом та грошима. Також ми писали про вченого-полярника з Дніпра, який мандрує поодинці. Наразі про нього знімають фільм

Як повідомила завідувач клініко-діагностичної лабораторії міської лікарні № 4 Лариса Карпенко, в лабораторії є три окремі боксовані приміщення, де створено всі умови для ретельного дослідження. Всього лише 3-4 години і результати готові. популярна маршрутка змінить схему руху У Дніпрі звільняють територію від самоволокна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *