18.01.2022

Радіація в 300 метрах від будинків? Під Дніпром люди просять заборонити видобуток урану поруч з їх житлом (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині другий рік люди, захищаючи свої будинки і екологію, намагаються заборонити видобуток урану поруч з їх житлом. Виробництво уранової сировини на території Сурсько і Новогуровський родовищ — це між селами Сурське і Миколаївка Дніпровського району. У процесі видобутку будуть задіяні території в Солонянському та Криничанському районах. Жителі категорично проти і виходять на мітинги, передає ДніпроТВ.

Автобусами з різних районів жителі сіл з'їжджаються на мітинг і громадські обговорення. Люди стурбовані, тому що біля їхніх будинків приватна фірма ТОВ Атомні енергетичні системи України «планує видобувати уран.

Якщо про точку видобутку, то це 500 метрів. Там знаходяться 3 свердловини, де затребувана велика частина населеного пункту Кудашівка, де затребувана школа, садок, де ставки. Це все торкнеться. У нас недалеко русло річки Саксагань. Це торкнеться всіх. Це бомба уповільненої дії «, — говорить Володимир Буренко, житель села Кудашівка.

Наталія Никитенко приїхала з села Шевченко. За її словами, через радіаційний фон в цьому районі люди частіше стикаються з онкологією:

Буквально на днях помер колишній працівник школи від онкозахворювання, деякі числиться. Багато з щитовидкою. Якщо ще й будуть уранові видобутку — це всім треба збиратися на кладовищі. Це моя особиста думка «.

Видобуток радіаційного металу може викликати отруєння грунту разом з ґрунтовими водами, бояться місцеві.

Сірчана кислота, таке нам розповідають, що вона буде в межах певного ореолу і все. Я вважаю, що це неправда. Особисто у мене кожну весну в погребі повно води. Піднімаються підземні води ось так високо. Вся сірчана кислота, вона буде в колодязях, в наших льохах, плюс — випаровування «, — говорить Зоя Гордієнко, мешканка с. Миколаївка.

Помре село. Ніхто не купить у нас землю, ніхто не купить у нас будинок. Тільки людина почує, що в цьому селі в 300 метрах від найближчого будинку видобувається радіоактивний елемент, то як ця проблема може нас не торкатися «, — говорить Галина Ставицька, мешканка с. Миколаївка.

Дозвіл на роботи Дніпропетровська обласна влада дала ще в 2016 році. Запанікували селяни, коли інформація про намір з'явилася в Реєстрі за оцінкою впливу на навколишнє середовище, що зазвичай знаменує початок процесу запуску виробництва. А їм про це не повідомляли. У минулому році люди виходили на акції протесту біля облради, щоб депутати скасували рішення попередників. І чиновники пішли назустріч. Але, як виявилося, в 2020-м у обласної влади вже не було таких повноважень. Люди також звернулися і до прокуратури.

Виникли сумніви в прозорості отримання дозволів на видобуток в такому густонаселеному місті, і де поруч місто-мільйонник. На жаль, відкрили кримінальне провадження, але ніякого руху немає «, — розповідає Іван Маркевич, голова ініціативної групи.

Видобуток урану збентежила і екологів. Особливо через прогалини в українському законодавстві. Наприклад, у відсутності чітко встановлених меж для санітарної зони.

Українське законодавство чітко не нормує санітарно-захисні зони для підприємств з видобутку урану. Просто вдумайтеся. В Україні в 21 столітті не існує нормативних документів, які чітко позначали б розміри санітарної зони. Це ганебна пляма для всіх організацій, від державних органів, які повинні були розробити вимоги по санітарній зоні «, — відзначає Олександр Богданіс, еколог.

Журналісти ДнепрТВ планували отримати коментарі та від представників приватної фірми Атомні енергетичні системи України, і від Державної служби геології та надр України, однак вказані номери не відповідають.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *