20.05.2022

Росія почала видавати паспорти примусово депортованим українцям

Слідом за примусовою депортацією в Росії почалася примусова паспортизація, повідомляє Міськрада з посиланням на омбуд. >Вона повідомляє, що Росія почала видавати паспорти громадянам України, які насильно були вивезені в різні регіони країни-агресора. Рашисти залякують найбільш уразливі категорії осіб — жінок, осіб з інвалідністю та пенсіонерів і змушують їх писати заяви про прийом до громадянства Росії. Вже отримано 14 тисяч таких заяв, видано 12 тисяч паспортів.

Такі дії окупанта РФ спрямовані на продовження примусової інтеграції населення нашої держави до російського політичного, економічного та гуманітарного простору. Насильницька паспортизація є незаконною і не визнається в Україні, вона суперечить принципам і нормам міжнародного права і є прямим порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, — пише Денисова.

Вона звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, з проханням врахувати ці факти порушення Росії прав людини в Україні.

Раніше ми писали: У «республіках» РФ почала закликати інвалідів дитинства

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *