25.01.2022

Сало, м'ясо, крупи, а тепер ще й капуста: у Дніпрі лише за тиждень ціни на білокачанну злітали кілька разів.

У Дніпрі та області ціни на багато продуктів майже щодня продовжують шокувати покупців. Багато ЗМІ вже не перший день мусують тему подорожчання сала. Експерти стверджують, що улюблені українські ласощі скоро можуть стати розкішшю і не кожному доведеться по кишені. Продавці у багатьох регіонах констатують, що ціна на м'ясо нині нижча, ніж на сало. І це лише квіточки, переконані фермери, на думку яких причина стрибка вартості сала – не лише зростання цін на корми. Виявляється, свиней сальних порід вирощують переважно приватні домогосподарства, що невигідно та навіть збитково, повідомляє Міськрада.

Щодо капусти – то цього року вона піднесе ще багато сюрпризів. Сільгоспаналітики в один голос кажуть, що лише протягом цього тижня ціни на білокачанну змінювалися кілька разів. Оптовики поки що не ризикують «таритися» цим овочом. Тільки уявіть собі – ціна за кілограм капусти піднімалися на 3-4 гривні у різних регіонах країни. Фермери теж вичікують моменту, тому зараз насамперед «штовхають» товар, який лежати не буде або просто притримують урожай.

Треба сказати, слідом за білокачанною подорожчання торкнулося всіх сортів капусти. Ситуація ідентична у всій Україні. Після різкого падіння знову підскочили вгору.

Наприкінці листопада білокачанна капуста у фермерських господарствах коштувала 7 грн/кг, а у супермаркетах ціни сягали 9 -12 грн/кг. Ще минулого тижня ціни на цей овоч були на 1-1,5 грн/кг нижчі.

За словами фермерів, капуста цього року дорожчає набагато швидше, ніж зазвичай у такий сезон. Це пов'язано зі зменшенням площ під посів капусти, літньою засухою та раннім похолоданням восени.

Але слідом за капустою, у ціні підтягнулися й інші «овочеві» родичі «борщової групи». Буряк, цибуля, картопля і морква — той ще темний конячок, які піднесуть сюрпризи і, схоже, їм це цілком вдасться. Скільки коштуватимуть крупи, хліб, молочка та багато інших продуктів, які люблять і їдять у кожній сім'ї.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що чоловік вкрав дитину і намагався вивезти її закордон

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *