22.01.2022

Школярів більше не будуть змушувати мити парти, мести вулиці і вигрібати листя

Примусова праця учнів і студентів під час навчального процесу неприпустимий. У школі діти повинні отримувати знання, а не перетворюватися на робочий ресурс вчителя або директора. З таким роз'ясненням звернувся освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Про це повідомляє «Міськрада» з посиланням на bbc.com

В роз'яснювальної статті, підготовленій Службою освітнього омбудсмена, то кажуть, що залучення учнів і студентів при навчанні до виконання робіт або до участі в заходах, не пов'язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням уряду.

Новий навчальний рік не тільки дозволив повернутися учням в очного навчання в школах, а й, на жаль, став «хорошою» можливістю для деяких вчителів, керівників установ загальної середньої освіти, представників місцевої влади, зокрема, освітніх управлінців ганебно використовувати під час уроків примусову дитячу працю «, — йдеться в повідомленні офісу омбудсмена.

За його словами, діти можуть добровільно допомогти посадити квіти в улюбленому дворі або прибирати певну ділянку парку, але тільки у позаурочний е час.

Він нагадав, що школярі і студенти мають право на безпечні і нешкідливі умови навчання, захист від приниження, будь-яких форм насильства, експлуатації і буллінг. Це гарантовано законом «Про освіту».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *