17.01.2022

Сьогодні Купріянов день: що категорично не можна робити

Сьогодні, 13 вересня, відзначається народне свято Купріянов день, Положення пояса Пресвятої Богородиці або Журавлине віче. Православні іменини святкують Олександр, Володимир, Геннадій, Дмитро, Мирон, Михайло.

За повір'ям в цей день можна передбачити, якою буде погода найближчим часом.

Згідно з переказами , Пресвята Богородиця Марія сама зв'язала свій пояс з верблюжої вовни і передала його апостолу Томі, коли підносилася на небеса, тому що він запізнився на її Успіння. Оскільки мощей Пресвятої Богородиці немає, так вона, за церковним переданням, прийнята у Неба цілком, то пояс, як і її риза, залишилися на пам'ять про неї і як доказ того, що вона жила на землі.

За народним календарем сьогодні Купріян день. За повір'ям, на Купріян день журавлі злітаються на болота і вирішують, коли і як здійснювати переліт на південь. За цю подію свято прозвали «Журавлине віче». У цей день ходять на болота за журавлиною. Поводирем вибирають людини, який народився 13 вересня. Вважається, що їй на підсвідомому рівні відомо, де знаходяться кущі з найбільшою і смачною ягодою. До вечора господині намагаються приготувати пироги з журавлиною і журавлинний кисіль.

Купріянов день13 вересня православна церква вшановує пам'ять святого 3-го століття, єпископа Кипріяна Карфагенського. Святий Кипріан був талановитим богословом він вважається творцем канонічного вчення про єдність церкви.

У давнину в народі говорили, що «на Купріяна» журавлі на болоті радяться, коли і як летіти у вирій (звідси друга назва свята Журавлине віче). З цього дня починався збір журавлини і прибирання коренеплодів.

Народні прикмети 13 вересня:

Журавлі летять низько до м'якої зими. Високо до суворої.
Наснилася журавлина до пліток і сльозам.
Зібрану на Кипріяна журавлину слід зашити в мішечок з синьої тканини і всюди носити з собою на удачу.

Що не можна робити 13 вересня

Ходити на болото за прикметою, накликати біду.
Грати весілля до нещасливе подружнє життя.
Вирушати в дорогу до неприємностей.

< p> Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *