20.05.2022

Тут дуже красиво, але не будинок: як сироти з Дніпра влаштувалися в Шотландії

Група українських сиріт, евакуйованих із зони бойових дій шотландською благодійною організацією, заснованою футбольними фанатами, нарешті . Група з 52 дітей та їхніх опікунів потрапила до заголовків газет, коли благодійна організація Dnipro Kids боролася з бюрократією, щоб доставити їх у безпечне місце в Шотландії, пише Міськрада з посиланням на ВВС.

Після місяця відпочинку та відновлення в Деякі зі старших дітей розповіли про своє нове життя.

17-річна Ріта вважає Шотландію красивою.
Вона сказала:

< >Тут дуже красиво. Мені дуже подобається і місце, де ми живемо, зовсім не схоже на Україну. Поки що нам все подобається. Мені тут добре.

Але туга за домом не відпускає.

З одного боку, мені дуже сумно через те, що я залишила в Україні стільки друзів, але я вже зустріла кілька добрих друзів тут, у Шотландії. Це круто.

16-річний Сашко пояснив, що шлях із Дніпра до Польщі, а потім до Шотландії був важким, довгим та незручним. Він сказав, що ситуація була важкою для всіх, але вони підтримували одне одного. Як один із старших дітей, він допомагає своїй прийомній мамі:

Це велика відповідальність. Я повинен допомогти мамі їй потрібна моя допомога, і я допомагаю їй, щоб їй не було так тяжко, — каже він. — Дітям важко перебувати в іншій країні, і вони намагаються щосили, намагаються не робити помилок, які можуть викликати проблеми. Мама завжди захищає їх, просячи бути обережними.

Саші подобається Едінбург, і він каже, що шотландці їх добре приймають, але думки про будинок ніколи не покидають його. Це гарне місто і дуже приємні люди, сказав він. — Але я дуже сумую за своїм домом. Я дуже переживаю, тому що війна забирає багато безневинних життів, і сподіваюся, що всі люди, яких я люблю і про які дбаю, будуть у безпеці. Я нудьгую по Дніпру і сподіваюся скоро повернутися.Стіві Карр багато років працює з Dnipro Kids, і йому здається неймовірним те, чого досягла ця крихітна благодійна організація, рятуючи українських дітей із розореної війною країни.

Він сказав Бі-бі-сі Шотландія:

Абсолютно неймовірно, що на тлі всього лише футбольного матчу 17 років тому цій благодійній організації вдалося досягти чогось, що, ймовірно, неможливо було уявити на початку березня. Те, що ми зробили це, феноменально, неможливо навіть згадати кожного, хто допоміг нам цим шляхом.

Що таке DniproKids?

Під час поїздки Кубка УЄФА до українського міста тоді ще Дніпропетровськ у вересні 2005 року група вболівальників единбурзького футбольного клубу Hibernian організувала збір місцевих сиріт. Цей вчинок переріс у офіційну благодійність, і вболівальники команди створили благодійний фонд Dnipro Appeal – Дніпровський заклик.

У перший рік роботи на ці кошти для вихованців притулку було куплено зимові пальта та чоботи, а потім оплачено медичне обладнання та ремонт їхньої будівлі. За ці роки благодійність допомогла більшій кількості дітей у місті.

Після російського вторгнення тяжке становище дітей отримало благодійну підтримку з боку урядів Шотландії та Великобританії, які брали участь у зусиллях з евакуації дітей у безпечне місце.
На цій тижні для молоді почалися уроки англійської мови, і міська рада Единбурга працює над планом для групи у віці від одного до 19 років.

Енді МакВіртер із соціальної служби сказав, що основна роль міськради полягає у поверненні дітей до звичайного життя.

Важливо те, що вони тут гості та всі хочуть додому, сказав він. — Нам потрібно знайти баланс, щоб допомогти їм інтегруватися та встановити відносини з Шотландією і водночас підтримати їхню українську ідентичність, а не замінювати їхній досвід нашими цінностями та поглядами.

Їх освіта враховуватиме їхній зв'язок з Україною , використовуючи онлайн-уроки, які українська влада проводить для дітей з числа переміщених осіб.

Наталія Радченко працювала в Dnipro Kids в Україні та подорожувала з групою, часто виступаючи в якості перекладача. Вона бачить, як, живучи у Шотландії, діти змінюються:

Ми всі дуже щасливі опинитися у доброму та безпечному місці. Всі трохи втомилися від переїзду, але я думаю, вони одужують після всього стресу і жахливої ​​ситуації. Прибувши сюди, діти здебільшого мовчали, але тепер ви бачите, що вони посміхаються і щасливі. і часом хвилюючий шлях. Бі-бі-сі Шотландія вперше зустрілася з дітьми та молоддю, коли вони перетинали польський кордон на шляху до свого кінцевого пункту призначення Едінбургу.
Останнього тижня вони облаштовувалися тут. Привезти дітей з Дніпра — чималий подвиг для крихітної благодійної організації, створеної прихильниками футбольного клубу Hibernians. Видно, як прив'язані вони один до одного – старші підлітки допомагають дбати про молодших. Навіть із складних положень вони знаходять вихід, сміючись, усміхаючись і граючи один з одним. Їхні прийомні мами дуже мужні — вони залишили свої сім'ї, але стійко підтримують та захищають свою нову родину. Але найбільша надія у молодих людей і матерів повернутися до Дніпра до всіх, кого вони люблять і кого вони там залишили.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *