20.05.2022

У Дніпрі оголосили старт прийому заявок на дві грантові програми

У Дніпрі стартував прийом заявок на дві грантові програми: конкурс творчих проектів «Культурна столиця » та «Регіональна ініціатива». Дніпро від Українського культурного фонду. Для бажаючих також розповіли про правила: хто та як може подавати заявки на отримання грантів, повідомляє «Міська рада».

Як підкреслив виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський, «Регіональна ініціатива. Дніпро (так звані ЛОТи, ред.) від Українського культурного фонду реалізовуватиметься вперше.

Ми звернули увагу, що нам слід залучати органи місцевого самоврядування, щоб створювати нові ініціативи.Фінансуватиметься одразу з двох бюджетів державного та місцевого (50 на 50).Так що загальна сума вийде у 40 мільйонів гривень, сказав Владислав Берковський.

Він додав, що адміністрування ЛОТу є Регіональною ініціативою. Дніпро здійснюватиметься Українським культурним фондом.

За правилами заявником ЛОТу може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства та працюватиме не менше року.

Підтримуватимуться такі сектори, як візуальне, аудіовізуальне, сценічне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа та культурні та креативні індустрії. До того ж сума гранту не може бути меншою за 1 млн. грн. і не більше 6 мільйонів, уточнив начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов. p>

Голова Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер вважає, що такий старт дозволить створити нові культурні простори:

Ця ініціатива також зможе розширити кількість заявок і дати можливість реалізуватися великим проектам.

Подавати заявки можна до 14 березня. Докладніше тут.

У дніпрян, окрім можливості отримати грант на реалізацію творчої ініціативи від Українського культурного фонду, є можливість отримати фінансову підтримку власного творчого проекту від програми Культурна столиця.

Кожен мешканець може отримати фінансування на реалізацію своєї культурно-мистецької ідеї. Для цього потрібно підготувати проект та подати його на розгляд мистецької ради при міському голові. До участі подаються програми (проекти, заходи), реалізація яких спрямована на розвиток культурного середовища та інфраструктури міста, підвищення його привабливості, сказав Євген Хорошилов.

За час існування конкурсу творчих проектів представлено на розгляд понад півтисячі, реалізували 211 .

Серед успішних проектів, які підтримала Культурна столиця виставка-документ до 50-річчя ж/м Перемога, документальні стрічки Катерини Стрельченко Дніпро, я люблю тебе та Олесь Гончар. Слово, як зброя, моновистава Незламна, Інкубатори культурних стартапів, проект Відчуй Дніпро з установкою міні-скульптур у місті та багато інших. Ці проекти змінюють стиль Дніпра.

Прийом заявок триватиме до 2 березня. Ознайомитись з правилами можна за посиланням.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *