20.01.2022

У Дніпрі почала діяти заборона на ловлю раків

У Дніпрі та області, а також по всій Україні з 20 серпня вводиться заборона на вилов раків. У цей період раки линяють, тому ловити їх не можна, повідомляє «Міськрада» з посиланням на Дніпро ТВ.

Коли рак вразливий, по-перше, його в їжу неможливо вживати. Він неїстівний в цей час, м'який панцир. Треба дати раку все-таки провести свою линьку, щоб він зміцнів і був доступний, — сказав іхтіолог Володимир Дорожко.

За словами біолога, раки потрібні річках, щоб очищати водойми від біологічних відходів. Вони їдять мертву рибу, личинки комах і водорості. Щоб уникнути різкого зменшення популяції, заборона на вилов вводять майже на місяць — до 15 вересня.

680 гривень — це максимальний штраф, який заплатить правопорушник, якщо він буде в цей період виловлювати раків. Це без урахування збитків. Передбачені збитки 25 гривень 50 копійок за кожного рака. Наші інспектори перевірятимуть усі без винятку водойми в області, — сказав заступник начальника обласного управління Держагентства рибного господарства Юрій Хорульській.

рибоохорони патруль буде проводити щоденні рейси з виявлення порушників. У минулому році під час перевірок спіймали 22 браконьєра, які в цілому виловили 6500 раків, завдавши збитків на півмільйона гривень.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *