25.01.2022

У Дніпрі школярі почали харчуватися за новими нормами: враження дітей

У школах Дніпра харчування організовано за новими нормами харчування, затвердженими відповідною постановою Кабміну. Основні зміни спрямовані на те, щоб дитяче харчування було здоровим, збалансованим та більш вітамінізованим. Замість двотижневого меню тепер чотиритижневе. Серед основних змін виключено напівфабрикати, сосиски, ковбаси, обмежено сіль, цукор, а також насичені та рослинні жири. Натомість побільшало фруктів, салатів, овочів, кисломолочних продуктів, повідомляє «Міська рада».

Над розробкою меню за новими нормами харчування працювали технологи. Його створили кожної вікової категорії дітей. Також зняли спеціальні відеоуроки насамперед для кухарів, які готують страви для школярів, де розповідаємо, як технологічно правильно приготувати ті чи інші страви. Це значно полегшить процес. Крім того, такі матеріали у відкритому доступі є на нашій сторінці в соціальній мережі, а отже з ними можуть ознайомитись усі бажаючі, у тому числі й батьки, розповів під час виїзної прес-конференції 10 січня шеф-кухар компанії, яка надає послуги з харчування у навчальних закладах, Тарас Губа.

За словами голови педагогічної ради при міському голові, директора школи № 21 Антонини Змієнко, нове меню а також є позитивний висновок від Інституту біотехнології Міністерства освіти і науки:

У новому меню багато фруктів, досить багато білкового м'яса, кисломолочних продуктів, у тому числі сирів, йогуртів. Сьогодні перший день після зимових канікул, і дітки наші приємно здивовані новими стравами. >Директор школи № 21 також додала, що з новим меню зросла вартість харчування. Якщо минулого року вона становила близько 22 грн., то зараз 42 грн. 42 коп. Але для початкової школи та дітей пільгової категорії воно є абсолютно безкоштовним, за рахунок міського бюджету.

Мені сьогодні всі страви сподобалися. Була смачна каша, котлета, різнобарвний салат із капустою, апельсин. Чай без цукру, але його можна пити, — розповідає другокласниця Мирослава Гавриленко. А для учня 4 класу Кирила Ганзі одна з найулюбленіших страв у школі гороховий суп:

Загалом, все, що нам сьогодні подавали, смачне, все як по-домашньому. Вразило те, що фрукти давали яблуко, апельсин.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *