24.05.2022

У Дніпрі світильник вам підкаже, коли настав час провітрити кімнату (ФОТО)

У Дніпрі студент ДНУ винайшов світильник, який вимірює чистоту повітря. І подає сигнал про те, що пора провітрити приміщення.

Про це повідомляє «Міська рада» з посиланням на сайт «Наше місто».

На сьогоднішній день більшість людей проводять основну частину свого життя в офісах та квартирах, тому повітря у закритих приміщеннях має велике значення для здоров'я. Щоб підтримувати його якість за рахунок провітрювання, Сергій Півень, студент 4-го курсу факультету фізики, електроніки та комп'ютерних систем Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара розробив світильник, який вимірює чистоту повітря.

Журналісти сайту стартапером.

Програмування моя мрія

У школі Сергію подобалися точні науки, і йому хотілося далі розвиватися в цьому напрямку. Тож вирішив вступити на ФФЕКС ДНУ. Далі більше. Знайомий привів його до інжинірингової школи Noosphere. Там студент приєднався до роботи над проектом Indoor Solution. Це мій перший стартап

Сергій каже, що його змалку хвилювало питання якості повітря в приміщенні. Щоб його контролювати, він і почав працювати над своїм ноу-хау.

Я родом із Кривого Рогу і, якщо там залишити на ніч відчиненим вікно, на підвіконні з'явиться шар пилу. Я хотів зробити прилад, який зможе проконтролювати якість повітря у кімнаті, розповів він.

Світильник, який створив 21-річний студент ДНУ, вимірює концентрацію вуглекислого газу у приміщенні. Коли вона стає занадто високою, пристрій змінює колір і таким чином сигналізує про те, що настав час відкрити кватирку.

Світильник має два датчики. Один датчик СО2, золотий. Є також датчик температури, вологості, тиску. Вони аналізують повітря у приміщенні та за допомогою кольорової індикації, а саме світлодіодної стрічки, показують градацію позначки СО2 у приміщенні, розповідає Сергій.

Зазначимо, що поки що такий світильник створено в єдиному екземплярі. У планах у винахідника поставити їх виробництво на потік і виготовляти в різних дизайнах. >Прототип світильника

Ми бажаємо молодому стартаперу сил, удачі та натхнення.

Фото Сергія Бараненка.

< Раніше ми писали: "Я люблю те, що роблю": Яна Федорець з Дніпра - про фермерство, ранні підйоми та виховання дітей своїм прикладом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *