20.05.2022

У Дніпрі та області активізувалися кліщі: люди звертаються за допомогою до медиків

На Дніпропетровщині 20 людей звернулися за медичною допомогою через укуси кліщів. За словами завідувачки відділення особливо небезпечних інфекцій Дніпропетровського обласного Центру контролю та профілактики хвороб Галини Шамичкової, цього року 30% кліщів уражені борелією, або так званою хворобою Лайма. Про це Міськрада дізналася під час брифінгу, який пройшов у ДніпроОДА.

Основна кількість випадків зазвичай реєструється у липні та серпні. Це з тим, що після укусу кліща повинен пройти інкубаційний період, що становить від 3 до 45 днів максимум. Тому, якщо кліщ вкусив у травні, то клінічні ознаки з'являються у липні чи серпні, зазначила Галина Шамичкова.

Щоб запобігти укусу кліща, необхідно перед виходом на пікніки або на прогулянку до парку користуватися репелентами. Також краще одягати світлий одяг та кожні дві години оглядати себе та дітей, щоб вчасно видалити кліща. Зробити це можна самостійно за допомогою пінцету. Після цього кліща в жодному разі не слід викидати, його потрібно помістити в ємність і покласти туди шматок ганчірки або трави. Далі здати його до лабораторії обласної санстанції для визначення інфікованості. Якщо такої можливості немає, то кліща слід залити окропом, щоб його знезаразити, зазначила Галина Шамичкова. Якщо ж не можете видалити кліща самостійно, необхідно звернутися до медичних закладів. Також для консультації можна звернутися до Дніпропетровського обласного Центру контролю та профілактики хвороб за телефонами: 731 96 19 81 або +380 (67) 989 98 88. Нагадаємо, раніше ми писали Ракетні удари по Дніпропетровщині: рятувальники повідомили нові подробиці

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *