25.01.2022

У Дніпрі відкрилася Арт-резиденція DniproPuppet: дніпрянам покажуть вісім лялькових вистав

Дніпро відкрилася Арт-резиденція DniproPuppet. Це оновлений формат фестивалю лялькового театру DniproPuppet Fest, який відбувається у місті з 2016 року.

Арт-резиденція – це місце, де можуть зустрітися шанувальники лялькового театру, відбуваються творчі дискусії. Вистави, які ми покажемо у рамках фестивалю, підійдуть для сімейного перегляду, тобто будуть цікавими не лише дітям, – зазначив голова Художньої ради при міському голові, заслужений діяч мистецтв України Григорій Гельфер.

Новий формат заходу вимушений крок, зумовлений карантинними вимогами, додав начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМС Євген Хорошилов. Сподіваюся, що цей захід, який став традиційним для Дніпра, без якого неможливо уявити програму заходів Культурної столиці, наступного року повернеться до офлайн-формату, — зазначив начальник управління.

Першого дня фестивалю, 28 листопада, організатори підготували глядачам три вистави. Об 11:00 показали спектакль Осел, який мріяв стати зіркою у міському театрі ляльок, о 15:00 У гості до сонечка у театрі ляльок на Перемозі, а о 18:00 у концерт-холі «BubaMara» відбулася вистава польського театру Лицар .

Ми вирішили привезти в Україну саме цю виставу (ред. Лицар без коня), адже вона має дуже хороші відгуки в Польщі і має попит у глядачів різного віку. Щодо мовного бар'єру сподіваюся мені вистачить виразності на сцені, щоб мене всі зрозуміли, — поділився актор, режисер, ляльковий дизайнер польського театру Барнабі Мартін Мажець.

На DniproPuppet до Дніпра зі спектаклями приїхали колективи з Ужгорода, Львова, Києва, Полтави, Черкас, Миколаєва та Гданська, розповів директор Дніпровського міського театру ляльок Театр актора та ляльки, арт-куратор резиденції DniproPuppet Валентин Фетісов. Оновлений формат дозволив нам розбирати кожну виставу практично на молекули, з'ясовувати тенденції, напрями, формувати нові ідеї. Фахівці змогли змістовно поспілкуватися з приводу розвитку лялькового театру як виду мистецтва.

DniproPuppet триватиме до 30 листопада включно. За два дні дніпрянам покажуть ще 5 вистав.

29 листопада:

— 11:00 Недотепа з вертепу Закарпатський академічний театр ляльок БАВКА — Молодіжний театр
— 15:00 Дюймовочка Черкаський академічний театр ляльок Молодіжний театр
— 19:00 Леді у лавандовому Полтавський академічний театр ляльок Молодіжний театр

30 листопада:

— 12:00 «Федоріно горе» Приватний театр ляльок «ІстАрт» м. Миколаїв —
Дитячий мюзик-хол «Перемога»
— 15:00 Чарівна скрипка Приватний театр ляльок Равлик м. Київ —
Дитячий мюзик-хол » Перемога»
Переглянути спектаклі онлайн можна на офіційному YouTube каналі DniproPuppet Fest — https://www.youtube.com/channel/UCGC3MZI0m5M0eAE3lSvH3fQ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *