25.01.2022

У Дніпрі з 1 січня зміниться харчування у школах: що будуть їсти діти (ВІДЕО)

З 1 січня 2022 року у школах Дніпра кардинально зміниться харчування. Про це говорили у студії телеканалу Дніпро ТБ. Йшлося про те, які серйозні зміни відбудуться. Фахівці розповіли, що харчування стане різноманітнішим завдяки введенню карти страв на 4 тижні. Раніше було – на два тижні. Технологічна карта страв буде дуже різноманітною. Також передбачено збільшення споживання свіжих овочів та фруктів, м'яса птиці, риби, повідомляє Міськрада.

Наші діти, як правило, звикли харчуватися в шкільних їдалень пісним супом або борщем, картопляним пюре з сосискою або кашею з котлетою на друге. А запивали обід компотом із сухофруктів. У деяких школах ще дають хліб із олією. Але, за словами фахівців, шкільне харчування є одним із найголовніших прийомів їжі за день, тому він має бути повноцінним та збалансованим.

Важливо відзначити також те, що тепер карта страв буде на кожен сезон окремо. Тобто діти їтимуть овочі та фрукти за сезоном осінь, зима, весна літо. Враховуватимуться страви також з урахуванням вікових категорій дітей – з 6 до 11, з 11 до 14 та з 14 до 18 років. Також враховуватимуться дієтичні потреби школярів, якщо такі є.

За словами фахівців, також з нового року буде запроваджено певні обмеження щодо солі, цукру, печених продуктів, картоплі. Але водночас збільшать кількість споживання молока, кисломолочних продуктів, м'яса та риби. Крім того, дозволять використовувати пастеризовані соки без додавання цукру. школи №129 Наталія Іванова розповіла, що її донька харчується у школі. Зараз вона навчається у 5-му класі. Для батьків та дітей дуже зручно, коли у дітей є можливість харчуватися в навчальному закладі.

Наталя розповіла, що позитивно дивиться на майбутні зміни, спрямовані на правильне харчування школярів.

Дітей важливо вчити культурі харчування, ми з дитинства повинні щеплювати правила харчування. Це запорука їхнього здоров'я на все життя, — прокоментувала Наталя. width=»560″ height=»314″ allowfullscreen=»allowfullscreen» data-mce-fragment=»1″>

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *