24.05.2022

У лютому у Дніпрі подорожчає хліб: подробиці

Уже в лютому в Дніпрі може подорожчати хліб. На скільки і чому?

Про це повідомляє «Міська рада» з посиланням на Головред.

У зв'язку з десятикратним подорожчанням природного газу, підвищенням цін на електроенергію, борошно та яйця. , собівартість виробництва хліба зросла на 50%, заявив перший віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко.

В інтерв'ю він пояснив, що водночас ціна хліба зросла на 18%.

В результаті нам довелося б піднімати відпускні ціни на свою продукцію ще як мінімум на 10-15% вже в січні, інакше до половини підприємств галузі змушені були б зупинитися і виник дефіцит хліба», — каже експерт.

За його словами, пільгові ціни на газ дозволили пекарям до кінця місяця працювати впевнено.

Віце-президент ВАП уточнив, що у лютому пільговий газ для галузі коштуватиме вдвічі дорожче, ніж у січні, а це в середньому 20 тисяч гривень за 1000 кубометрів блакитного палива, що спричинить подорожчання хліба.

Додайте сюди можливе зростання цін а борошно, цукор, яйця, жири та інші складові хліба. Отже, ймовірно, що у лютому хліб може додати до своєї ціни. Але на тлі того, що могло б бути — а хліб міг подорожчати без допомоги держави приблизно на 8-10 гривень, споживачі цього зростання особливо не відчують», — додав Тараненко.

Раніше експерти прогнозували, що в Україні продовжить дорожчатиме хліб — вартість продукту збільшуватиметься приблизно на 1,5% на місяць, також у країні зростуть ціни на цукор, подорожчає також соняшникова олія та курячі яйця.

Раніше ми повідомляли, що в Дніпрі рекордно подорожчав хліб.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *