20.05.2022

Українські біженці у Чехії

Жителі України, які змушені втекти від війни, найчастіше обирають європейські країни. Більшість із них надають біженцям необхідні умови, пільги та допомогу. Чехія не виняток.

Чеська Республіка вже прийняла понад 200 тисяч українських біженців. Це число з кожним днем ​​зростає, незважаючи на досить велику відстань між країнами. Що важливо знати українцям, які планують виїзд до Чехії, а також на що варто розраховувати по приїзді, цікавилася редакція Міськрада. » />

Реєстрація в КАЦПУ та оформлення візи тимчасовий захист

Насамперед після приїзду до Чехії українцям необхідно звернутися до будь-якого з центрів КАЦПУ їх відкрили по всій країні після початку війни в Україні. У таких центрах можна оформити візу, медстрахування, а також отримати направлення на житло, в якому біженця зареєструють. Зазвичай, процес отримання всіх необхідних документів проходить досить швидко близько 4 годин. Якщо ж біженцям вже вдалося заздалегідь знайти житло, обслуговування пройде швидше.

Крім того, у такому центрі після тривалої дороги можна поїсти та переодягтися. Якщо є така потреба, тут наглядають за дітьми. Біженці можуть скористатися послугами перекладача та безкоштовно. Із житлом можуть виникнути проблеми. Його обов'язково знайдуть, проте на розкішні апартаменти розраховувати не варто. Українців можуть підселити до сім'ї, знайти місце у гуртожитку чи спортзалі, бо через великий наплив біженців забезпечити всім комфортабельні умови поки що не можуть. Відмовлятися навіть від найнепривабливішого варіанту не слід їсти ризик залишитися без візи.

Які пільги та грошова допомога

Нещодавно в Чеській Республіці набув чинності новий закон. Він передбачає надання українським біженцям візи під назвою тимчасового захисту. Що вона передбачає:

 • біженці можуть на законних підставах перебувати на території Чехії до 23 березня наступного року;
 • на цей період українцям забезпечується безкоштовне медичне страхування;
 • < li>біженці можуть працевлаштуватися в Чехії;

 • біженці можуть вільно пересуватись між країнами Європейського Союзу. Варто зазначити, що у разі перетину кордону Союзу віза буде анульована
 • кожному українському біженцю передбачено виплату одноразової допомоги 5 тисяч крон. Для цього необхідно відкрити рахунок у місцевому банку, на нього і буде перераховано суму. Якщо протягом місяця після отримання коштів джерело доходу не вдалося виявити, можна оформити заявку на допомогу знову. Ліміт виплати 5 місяців.
 • сім'ї з Чехії, яка взяла до себе біженців з України, законом також передбачено допомогу 3 тисячі крон на 1 особу. Ліміт 9000 крон на місяць.

  Без роботи в Чеській Республіці точно не залишаться фахівці та працівники будь-якої будівельної сфери. Вони зараз у країні найзатребуваніші. Також попит у Чехії мають фахівці з роботи з металами. Їх працевлаштовують офіційно, навіть якщо ті не знають мови.

  Фахівці вищезгаданих професій можуть розраховувати на зарплатню близько 30 тисяч крон. Зміна може тривати 4, 8 чи 12 годин. Тим, хто працює в 12-годинну зміну, належать додаткові вихідні.

  Утікачі з України можуть зіткнутися і з пропозиціями нелегального працевлаштування. Так, у Чехії є такі вакансії для прибиральниць чи працівників громадського харчування. Тим не менш, викриття нелегала загрожує йому штрафом або депортацією, тому погоджуватися на таку роботу не варто, хоч би якою привабливою була пропозиція. Варто також зазначити, що на нелегалах завжди намагаються заощадити, тому їхня зарплата мізерно мала і не виправдовує ризик від 90 до 150 крон на годину.

  Найближчим часом знайти собі роботу в Чехії зможуть і вчителі, і лікарі з України. Уряд вже розробляє відповідний закон, який дозволить їм працевлаштуватися за спрощеною процедурою без знання чеської мови.

  Освіта та житло

  Біженцям з України в Чехії, які можуть дозволити собі орендувати житло, пропонують великий вибір квартир і будинків. Зазвичай орендодавці просять заставу у розмірі вартості оренди житла за місяць. Істотного підвищення цін на нерухомість за час війни не було.

  Українцям варто врахувати, що система розрахунку вартості житла в Чехії складна і включає як орендну плату, так і обслуговування мереж, загальнобудинкові внески, комуналку. Окрім іншого, власники можуть вимагати заставний депозит.

  У невеликому чеському місті реально орендувати квартиру з усіма умовами за 8 тисяч крон це трохи більше 10 тис. грн.

  Школярі з України можуть продовжити навчання у чеських навчальних закладах. Важливий момент дітей приймають на один клас менше за український. Так, шестикласнику доведеться проходити чеську програму п'ятого класу. Тим не менше, учнів забезпечують усіма необхідними матеріалами, приладдям, і навіть безкоштовним харчуванням у школі. >

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *