20.01.2022

В Україні назвали категорію громадян, яким держава вже не може виплачувати пенсії

У Міністерстві соціальної політики заявили, що Пенсійний фонд України не може виплачувати пенсії однієї з категорій населення країни. Для вирішення питання пропонується перевести громадян на накопичувальну систему.

В Україні більшість промислових підприємств заборгували ПФУ величезні суми грошей, які повинні бути спрямовані на виплату дострокових пенсій громадянам, які працюють у важких і шкідливих умовах.

Згідно із законодавством, підприємства повинні відшкодовувати Пенсійному фонду дострокові пенсії. Однак з 10 тисяч таких компаній, 8 тисяч уже накопичили великі заборгованості (сумарно понад 15 мільярдів гривень). З них більше 2 500 підприємств збанкрутували або не мають коштів для погашення заборгованості перед ПФУ.

У зв'язку з виниклою ситуацією, Кабінет міністрів розробив проект закону, в якому пропонує змінити застарілий механізм фінансування дострокових пенсій на накопичувальний. При цьому, уряд хоче зберегти право людей, що працюють у важких і шкідливих умовах, вийти на пенсію достроково.

Кабмін хоче, щоб підприємства перераховували кошти, які раніше спрямовувалися на відшкодування дострокових пенсій для співробітників, у вигляді підвищеного єдиного соціального внеску (ЄСВ). Для працівників молодше 35-ти років пропонується перераховувати на індивідуальні пенсійні рахунки в своєму пенсійному фонді, за людей старше 35-ти років роботодавців зобов'яжуть платити додатковий відсоток ЄСВ до ПФУ.

В Мінсоцполітики уточнили, що кошти, які будуть накопичені на власних пенсійних рахунках, люди зможуть отримувати частинами після виходу на дострокову пенсію. Також є варіант отримання всієї суми, якщо людині потрібне термінове дороге лікування.

Законопроект Кабміну про дострокові пенсії вже направлений на розгляд Верховної Ради.

Джерело — biz.today.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *