29.05.2022

В Україні виявили рак картоплі: заборонено їсти людям і годувати тварин (ВІДЕО)

В Україні на Волині справжня біда. В одному із сіл виявили рак картоплі. Небезпечну хворобу підтвердили в лабораторії. Тепер фермер повинен знищити врожай. А все поле площею близько 1 га землі, яке знаходиться за межею села Жиричі Ковельського району, де росла картопля, відправити на тривалий карантин. Про це повідомляє Міськрада з посиланням на ГУ Госпродпотребслужбу у Волинській області та ТСН. Фахівці категорично забороняють людям їсти таку картоплю і згодовувати її тваринам. Звідки взялася хвороба, фермер навіть припустити не може.

Про те, що у врожаю рак, фермер Анатолій Михайлевський дізнався випадково. Фермер викликав фахівця, щоб зробити документи для продажу в сусідню Білорусь. Хвороба підтвердили в лабораторії. Результати чоловіка і односельчан шокували.

Анатолій каже, що його просили картопля не згодовувати худобі і самим не є.

Але я їм і нічого «, розповідає фермер.

< p>У зв'язку зі сформованою ситуацією, аграрію протягом найближчих 20 років заборонено продавати і садити заражену картоплю.

Довідково: що таке рак картоплі

Рак картоплі рослинне захворювання. Характерна ознака захворювання — утворення наростів з горбистої поверхнею, які знаходяться на кореневій шийці, бульбах. Розмір наростів буває різним — від невеликої горошини до розмірів, що перевищують розмір бульби.

Нарости, які формуються в грунті — білого кольору, на надземних частинах — зелені. До закінчення вегетації картоплі нарости темніють і загнивають. Надалі ракові нарости можуть розвиватися на бульбах в сховищах при зберіганні, якщо урожай виростили на зараженому земельній ділянці (поле).

Коренева система не уражається, тому в період вегетації хворі рослини зовні не відрізняються від здорових. Збудник зберігається в грунті у вигляді зооспорангием в стані спокою до 40 і більше років.

Картопля, хворий на рак, ні в якому разі не можна вживати в їжу. Якщо ви виявили хоча б один заражений картопля, необхідно повідомити про це Госпродпотребслужбу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *