17.01.2022

В Україні введуть 2 пенсії, але кардинально змінять правила: нова реформа

В Україні після нової пенсійної реформи майбутні пенсіонери зможуть отримувати відразу по дві виплати. Це нововведення не торкнеться тих, хто вже досяг 60-річчя. Крім того, частина зарплати доведеться віддавати на накопичення другий виплати, повідомляє Міськрада з посиланням на Обозреватель.

Як заявив під час засідання Кабміну 4 серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль,

«Якщо ми хочемо збільшити пенсію вдвічі, то немає іншого механізму, крім введення другого накопичувального рівня державної пенсійної системи», сказав глава уряду.

Хто буде фінансувати?

Гроші збиратимуть і у роботодавців, і у працівників. За 2% від зарплати з кожного. При цьому всі зібрані кошти будуть вважатися власністю працівника, а в разі його смерті накопичення підуть у спадок.

Займатися збором і інвестиціями будуть приватні пенсійний фонди і банки, які попередньо пройдуть сертифікацію. Українцям дозволять самим вибирати, кому довіряти свої гроші. А якщо вибір не зроблять, то кошти автоматично переведуть на рахунок Пенсійного фонду, який створить Кабінет міністрів спеціально для накопичення другий пенсії.

Скільки можна буде отримати?

Вчений Лідія Ткаченко впевнена: що якщо відкладати по 4% з зарплати, то в кращому випадку ці ж 4% і можна буде отримати, і то за умови, якщо збирати тривалий період (ідеально, коли не менш 20 років).

в Мінсоц ж підрахували, що якщо збирати 35 років з зарплати в 15 тис. грн, то при виході на заслужений відпочинок на рахунку буде 400 тис. грн.

якщо припустити, що пенсіонер проживе на заслуженому відпочинку 15 років, щомісяця він зможе отримувати трохи більше 2-х тисяч гривень. Крім того, до цієї суми додасться і основний розмір пенсії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *