02.08.2021

В Україні знімають кінокартину «Ля Палісіада» у жанрі пострадянського нуару

Другий етап фільмування картини «Ля Палісіада», що відбувався у Києві, завершено. Командою фільму вже відпрацьовано 27 з 39 знімальних днів.

Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.

«Ля Палісіада» – повнометражного ігровоий дебют Філіпа Сотниченка. Стрічка створюється у жанрі, який самі кінематографісти називають пострадянський нуар.

Сюжет стрічки

Події розгортаються в Україні в 1996-му році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі.

Стрічку знімають за особливою технологією – поєднуючи плівкове зображення та сучасніе цифрове. Для зйомок епохи 90-х автори фільму використовують ретро-камеру, останні вцілілі касети для якої замовляють по всьому світу.

За словами авторів, фільмом вже зацікавилися відбірники міжнародних кінофестивалів у Венеції, Сан-Себастьяні, Варшаві, Таллінні, Карлових Варах та у південно-корейському Бусані.

Актори і автори фільму

У ролях – Андрій Журба, Новруз Хікмет, Олександр Пархоменко, Валерія Олейникова, Олена Мамчур, Олександр Марлєєв, Степан Барабаш, Олександр Мавріц, Сергій Лузановський.

Режисер та автор сценарію – Філіп Сотниченко, оператор – Володимир Усик, продюсери – Галина Криворчук, Валерія Сочивець, Сашко Чубко.

Виробництво здійснює кінокомпанія Студія ВІАТЕл у співпраці з компанією Сучасне Українське Кіно за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Завершальний період фільмування відбудеться восени на Закарпатті та в Києві.

Прем’єра фільму «Ля Палісіада» запланована на 2022-й рік.

Нагадаємо, в Україні знімають фільм «Киснева станція» про історію Мустафи Джемілєва.

Як ми повідомляли раніше, завершились зйомки документального фільму «ЄвроДонбас» про європейську історію Сходу України.

Усі фото: usfa.gov.ua.

9ПоширеньПоширитиТвіттнутиПідтримати

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *