20.01.2022

Вакцинація проти COVID-19: як кампанія проходить в Дніпрі

З 21 липня в Україні почався п'ятий етап кампанії вакцинації проти COVID-19 згідно дорожній карті, затвердженою Міністерством охорони здоров'я України. У Дніпрі з 22 липня щеплення роблять усім бажаючим старше 18 років. На сьогодні в місті провели 210 тис. 430 щеплень.

Зокрема, першу дозу отримала 131 тис. 200 дніпрян, другу 79 тис. 230. Зараз 16,3% жителів провакциновані першою дозою. Про це під час прямої телефонної лінії 11 серпня повідомила начальниця відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров'я населення міської ради Тетяна Кравець.

Вона нагадала, що в місті працюють 34 пункти щеплення в амбулаторіях і в міській лікарні № 9; дванадцять центрів вакцинації на базі кожного центру первинної медичної допомоги. А також 56 бригад, у тому числі і мобільних, які виїжджають в організовані колективи, на підприємства і активно вакцинують за місцем роботи. Маломобільних і немобільних пацієнтів прищеплюють будинку.

Зараз в наявності і в достатній кількості всі вакцини, зареєстровані в Україні: CoronaVac/Sinovac Biotech, Comirnaty Pfizer/BioNTech, Moderna, Astrazeneca.

Записатися на вакцинацію можна через додаток Лікарі 24/7 або по телефону реєстрації центрів первинної медико-санітарної допомоги, або звернувшись до свого сімейного лікаря. Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії, сказала Тетяна Кравець.

Також, згідно з наказом МОЗ від 17 липня 2021, щеплення проти COVID-19 дозволені дітям старше 12 років вакциною Pfizer (Comirnaty ), яка вводиться двічі з інтервалом 21-28 діб.

Документ, за яким дитина може зробити вакцинацію, видає сімейний лікар. Це може бути медичний висновок або довідка в довільній формі.

Медичний висновок видається про наявність у дитини супутньої патології, може бути причиною важкого перебігу COVID-19, відсутність протипоказань до щеплення вакциною Pfizer. У довідці за довільною формою прописується рекомендація провести щеплення після розгляду документів, що підтверджують підстави для вакцинації.

Це може бути виїзд дитини для проживання за кордоном; на навчання за кордоном. А також введення другої дози згаданої вакцини дитині у віці 12+, який приїхав в Україну з іншої країни (якщо попереднє введення першої дози документально підтверджено).

вакцинованих можуть бути діти, які беруть участь в міжнародних спортивних змаганнях або інших заходах при виїзді з України, підкреслила Тетяна Кравець.

Вона також додала, що свідоцтво про вакцинацію після другої дози можна отримати у сімейного лікаря. Зараз держава розробляє механізм, щоб відповідний документ можна було отримати і в електронному вигляді через додаток Дія.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *