24.05.2022

Велика втрата: у Дніпрі померла історик-дослідник, автор понад 600 наукових праць

Сьогодні, 2 лютого в Дніпрі після тривалої хвороби зупинилося серце професора кафедри історії та політичної теорії, доктор видатної вченої Ганни Кирилівни Швидько.

Про це повідомляє «Міська рада» з посиланням на сторінку у Facebook НТУ «Дніпровська політехніка» — Dnipro University of Technology.

Українська історична наука зазнала непоправної втрати!» — йдеться у повідомленні. —

Видатний історик-джерелознавець та краєзнавець Ганна Швидько народилася 1 травня 1944 року у с. Бажани Петропавлівського району Дніпропетровської області. Її активне життя було наповнене творчістю, науковими дослідженнями, невпинною підготовкою висококваліфікованих наукових кадрів. Під її керівництвом було захищено 20 кандидатських та 4 докторські дисертації.

Ганна Кирилівна – засновник наукової школи дослідження джерел з історії козацтва. З моменту створення Української академії історичних наук вона була її постійним членом. Понад 20 років очолювала Дніпропетровську обласну організацію Всеукраїнської спілки краєзнавців. Під її керівництвом з 2002 року проходили щорічні регіональні та всеукраїнські краєзнавчі конференції. Вона є автором понад 600 наукових праць.

За визначні заслуги перед українською наукою Ганні Швидько було присуджено звання Заслужений діяч науки та техніки України. Вона нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, була заслуженим професором Дніпровської політехніки. Вони відзначають її великий кругозір, високий професіоналізм та незмінне почуття гумору.

Ганна Кирилівна була також великим знавцем нашого краю і справжнім патріотом рідної землі. близьким покійній.

Раніше ми писали, що дочку загиблої на ЮМЗ у Дніпрі Віри Лебединець визнали сиротою та встановили для неї опікуна.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *