22.01.2022

«Відмили» на фіктивному поверненні і «чорному нале» мільйони: Корбан розкрив тіньові схеми найбільшого ритейлера

Геннадій Корбан розкрив схему роботи «по-чорному» одного з найбільших ритейлерів електроніки «Цитруса», в роботі якого інспектора наполегливо «не бачать» порушень.

Не бачать або не хочуть бачити?

Геннадій Корбан опублікував пост на своїй сторінці в Фейсбуці, в якому дивується, чому інспектори, яким він видав масу фактів про відхід від оподаткування вищезгаданої компанії, не скористалися такою важливою і цінною інформацією.

Як пише співвласник «Цитрус» Корбан, через кілька днів податкова поліція планує вийти з актом перевірки компаній, що працюють під брендом «Цитрус»:

На жаль, інспектора так і не скористалася наданими мною фактами про відхід від оподаткування і масою кримінальних злочинів скоєних керівником компанії Григорієм Топалов. Тому я вирішив опублікувати деякі факти, які ляжуть в основу кримінальних справ і судових позовів.
Перше і головне — через ФОПи пов'язані з дружиною, пан Топал виводить щомісяця близько 200 000 $, обезкровлюючи компанію, очевидно побоюючись наслідків перевірок, що ставить під загрозу інтереси кредиторів/банків/постачальників «.

90% зарплат і 100% робота сервісних центрів йде через» чорну касу «

Група компаній на поточний момент є токсичний конгломерат юридичних осіб, існуючий на межі правового поля — непрозора структура власності: оптові та компанії включені в холдинг на 19,5% в зв'язку з наявністю проблеми ринкових/трансферних цін, — говорить Корбан, — а ряд компаній знаходяться за рамками контуру в зв'язку з проведенням схемних операцій з векселями, факторингом, переуступка;
значна частина операцій проводиться через численні СПД з метою уникнути оподаткування.

Заниження вартості при імпорті, зарплати в конверті, пачка судових процесів і кримінальних справ — не повний список того, як йдуть справи в компанії:

— хронічна збитковість компанії (прогноз 70-80 міо за 9 міс.);
— глобальний відхід від сплати податків і обов'язкових платежів: заниження вартості при імпорті; практично повна оптимізація податку на прибуток і ПДВ (за рахунок податкового кредиту, сформованого в т.ч. за рахунок схемних операцій);
— істотна частина розрахунків з постачальниками і оптовими покупцями через чорну касу
— при заниженні при імпорті розрахунки з постачальниками здійснюються повсюдно через платіжних посередників;
— більше 90% зп виплачується неофіційно;
— наявність чорних кас у всіх магазинах і центральному офісі;
— формування чорних кас за рахунок механізму повернень;
— робота трейд-ін та сервісних центрів практично на 100% через чорну касу
— спірне використання торгових марок (наявність судових процесів);
— група компаній управляється фондом, керівництво якого замішано в кримінальних справах (ухилення від оподаткування та ін.), І в т.ч. по ряду осіб є відмова в обслуговуванні банками з причин порушення вимог фінансового моніторингу;
— наявність значної кількості судових процесів і кримінальних справ.

Фіктивні повернення, «чорний» готівка і реальні мільйони

Корбан дав низку порад для податківців, розкривши всі «чорні» схеми роботи компанії:

У зв'язку з цим хочу дати кілька слушних рекомендацій податковим інспекторам.

1. Необхідно продовжити перевірку ТОВ Цетехно мінімум на 20 днів.
2. Звернути увагу на заниження по імпорту (в 4-6 разів). Заниження здійснюється через компанію імпортера Смарт гаджет. Платежі постачальникам-експортерам здійснюються через платіжних посередників-нерезидентів за заниженою вартістю.
Наприклад, самокат, який продається в роздробі за 300 дол., Закуповується з оптової компанії за собівартістю 200 дол., 200 дол. — це реальна вартість імпорту. При цьому офіційно такої самокат завозиться за вартістю хв. в 6 разів менше (тобто 30 дол.), з якої сплачуються мита і податки. Решта платежі йдуть як правило на Китай та ін. Країни через платіжних посередників, на які для розрахунків передаються готівку в дол. США.
Найближчим часом планується ліквідація імпортера і запуск нового.
3. Фіктивні повернення ТОВ Цетехно. Для отримання чорного налу і відходу від оподаткування використовуються фіктивні повернення. Про це свідчить щомісячний ріст повернень: з 2-3 млн. В минулому році до 30-40 млн. В поточному році. На період податкової перевірки такі повернення припинили.
Зверніть увагу:
Під час відсутності клієнта і без його відома робиться повернення товару по РРО, а готівкові передаються у чорну касу. Необхідно більш ретельно перевірити всі повернення за січень-травень, вкл. IMEI товару, вибірково продзвонити клієнтів (вони підтвердять те, що товар не повертали).
Акцентую: списаний з складських залишків, хоча нібито повернутий клієнтом. За рахунок цієї схеми формується «чорна каса», створюється фіктивний податковий кредит (при закупівлі товару), але не сплачується ПДВ при реалізації товару.
4. Ухилення зі сплати податків при виплаті з/п. Більшість співробітників до червня з минулого року перебували в фіктивних відпустках за свій рахунок і отримували з/п тільки чорним налом без сплати податків. Основна частина з/п виплачується неофіційно. Це можуть підтвердити всі звільнені співробітники.
5. Торгівля технікою б/у і відновленої технікою. Дана техніка не враховується на балансі.
При викупі б/у техніки (трейд-ін) у фізосіб не виплачується ПДФО і операція не відображається на балансі Цетехно і не проводиться по касі. Клієнту надаються фіктивні документи.
При реалізації б/у техніки вона реалізується через «чорну касу» без сплати податків.
6. За сервісно-ремонтних центрам (10 центрів) всі розрахунки з постачальниками і покупцями проводяться в основному готівкою через «чорну касу».
7. Розрахунки з постачальниками і покупцями з оптових закупівель (близько 30% опту) здійснюються чорним налом без сплати будь-яких податків.
8. Наявність чорної каси в кожному магазині (продаж до 30% товарів і послуг). Цікавий, що списань зі складу товару набагато більше ніж здійснюється офіційних продажів. Решта продається за чорний нал.
9. Частина сформованого податкового кредиту близько 140 млн. Є фіктивним. Сформований за рахунок фіктивних повернень та інших сумнівних операцій.
10. Використання неліцензійного ПЗ в центральному офісі та магазинах.

В епоху всесвітньої легалізації доходів і розсекречення капіталів такі факти приречуть компанію на загибель, що на цьому етапі, ще можна запобігти.

Дуже дивно, що очевидні речі правоохоронцям були подовгу неочевидні. Мабуть дах у Топала поки непогана, але це ненадовго, скоро потече «, — зазначив Геннадій Корбан.

Сподіваємося, що ця докладна інформація допоможе податківцям побачити все ухилення і розібратися в схемах найбільшого ритейлера.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *