25.05.2022

Вимагання та залякування: у Дніпрі затримали велику банду рекетирів (ФОТО, ВІДЕО)

У 90-ті це називалося рекетом. Сьогодні: поширення злочинного впливу та здирництво коштів з підприємців. Саме за це поліцейські Дніпропетровщини затримали учасників злочинної групи.

Про це повідомляє «Міська рада» з посиланням на ГУНП у Дніпропетровській області.

Поліцейські встановили, що організував діяльність банди 30-річний мешканець Дніпра. Він керував та контролював усі дії учасників. Спеціалізувались члени групи на здирстві коштів, поверненні боргів, залякуванні підприємців для отримання частини їхнього прибутку.

У банді була чітка ієрархія, де кожен відповідав за свій напрямок підбір кадрів для скоєння злочинів, пошук потенційних жертв серед підприємців, усунення конкурентів над ринком, скоєння психологічного тиску, скоєння злочинів, легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом. Був навіть свій силовий блок.

Як це відбувалося, покажемо на прикладі. Керівниця одного з підприємств звернулася до організатора угруповання, щоб той допоміг їй позбутися конкурента на ринку. За вказівкою лідера зловмисники погрозами зажадали від бізнесмена працювати на умовах жінки і сплатити їм так звані відступні.

16 листопада оперативники, слідчі за силової підтримки спецназівців КОРД та полку поліції особливого призначення затримали 4 учасників угруповання. Одночасно із затриманням було проведено 26 обшуків за місцями проживання та знаходження фігурантів: в автомобілях, офісних та складських приміщеннях підприємств, установі банку. .jpg» />

Були вилучені зброю та патрони до неї, транспортні засоби, чернові записи, комп'ютерна техніка, мобільні телефони, гроші.

А вже 17 листопада, на підставі отриманих доказів організатору та учасникам злочинної групи слідчі повідомили Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 189 (вимагання);

ч. 1, 2 ст. 255-1 (встановлення чи розповсюдження злочинного впливу);

ч. 1 ст. 255-3 (звернення за застосуванням злочинного впливу).

Вирішується питання щодо обрання заходів у вигляді тримання під вартою. Проводяться подальші заходи щодо встановлення інших учасників злочинної групи та притягнення всіх до відповідальності.

Процесуальний посібник з кримінального провадження здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура.

За вчинене учасникам банди може загрожувати від 3-х до 12-ти років позбавлення волі. height=»314″ allowfullscreen=»allowfullscreen» data-mce-fragment=»1″>

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *