25.10.2020

Вперше у світі успішно розділили сіамських близнючок зі зрощеним черепом

У Ватикані вперше успішно розділили дворічних сіамських близнючок, у яких були зрощені череп і кровоносні судини головного мозку. Це одна з найрідкісніших форм зрощення. Діти почуваються добре та цілком здорові.

Про це повідомляє hromadske.

5 червня крихіток оперували протягом 18 годин 30 лікарів і медсестер. Про те, що все вийшло, повідомили тільки зараз. Не наважувались до тих пір, поки не мине реабілітаційний період і здоров’ю дівчаток не буде нічого загрожувати.

З Ервіною та Префіною керівниця шпиталю Маріелла Енок зустрілася ще 2018 року в Центрально-Африканській республіці. У них була одна з найбільш рідкісних форм зрощення — в районі черепної коробки. Через що були поєднані навіть кровоносні судини в мозку дівчаток.

Тоді жінка запропонувала їх матері Ерміне безкоштовно прооперувати дівчаток. 2019 року відбувся перший етап, другий – у червні того ж року, операція була в червні 2020-го.

“Ервіна й Префіна народилися двічі. Якби я залишилася в Африці, то не знаю, яка б у них була доля. Мої маленькі донечки можуть тепер вирости, вивчитися й стати лікарями, аби допомагати іншим діткам”, — сказала мати малюків.

Зараз діти почуваються добре. Їхньому здоров’ю нічого не загрожує. Внаслідок операції мозок не пошкодили. Тому в подальшому вони будуть рости та розвиватись, як і їхні однолітки.

Щаслива мати подякувала лікарям та побажала, щоб хрещеним для її дітей став Папа Римський Франциск.

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *