20.05.2022

Як пояснити дитині, що таке війна: поради батькам

Ми живемо зараз під час війни і тотальної небезпеки.Як пояснити це дитині і вправи психолог психологіня Світлана Ройз.

Ми можемо пояснити, що війна це агресивні дії однієї країни щодо іншої. Війна триває 8 років, просто вона була непомітна для нас. Тепер це змінилося. Якщо дитина знає, що таке цінності, можна пояснити, що цінності людей і країн можуть не співпадати.

Війна це завжди страшно і жахливо. Ми повинні наголошувати:

Дивись, ми зараз у безпеці і наша армія робить все, щоб ми залишалися у безпеці. А щоб ми були в більшій безпеці, нам потрібно прислухатися один до одного, важливо, щоб ти робив те, що я говорю. Ти відповідаєш за те й те.

Дитині важливо зробити відповідальним за щось. Будь-яка розмова з дитиною повинна закінчуватися обіймами.

Корабль не тоне на воді, вона тоне, коли вода потрапляє всередину. Тому не так важливо, що зовні, важливо, що ми впускаємо всередину.

Далі кілька порад, як допомогти дитині:

  • Режим дня. Робіть все, що ви робили раніше, якщо є така нагода. Якщо дитина їла завжди у певний час і є можливість так робити й надалі – продовжуйте. Те, що зараз пов'язує нас із мирним часом, буде корисним.
  • Важливо створювати безпечний простір. Наприклад, будиночки чи халабуди, сидіти на підлозі, малювати будиночки, грати у хованки. Те, що може давати відчуття меж.
  • Грати в псевдоагресивні ігри. Наприклад, битися подушками, бігати та кричати, грати в боулінг чи збивати кульки.
  • Використовуємо протокол для дітей у стресі, про який я дізналася від одного з моїх викладачів із Ізраїлю Олександра Гершанова. Коли людина пережила стрес, перше, що потрібно зробити, обійняти його. Але водночас важливо намагатися не торкатися відкритих частин тіла, бо це може призвести до ще більшої невротизації. Ми можемо взяти людину за руку, якщо інший контакт неможливий.
  • Розмахувати руками, як маятником.

Раніше ми повідомляли, 7 та 8 березня банки у Дніпрі працюватимуть: подробиці.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *