20.05.2022

Як захистити свій смартфон та соцмережі під час військових дій

У російських окупантів, що вторглися в Україну абсолютно дикий метод ведення бойових дій, де немає місця ні правила насамперед від цього страждає мирне українське населення. Тому те, як захистити свій смартфон та соцмережі під час військових дій, також стало нагальною проблемою.

Рашисти на окупованих територіях дуже часто користуються тим, що мають зброю і в тих випадках, коли вони зупиняють на вулиці цивільних, то також вони можуть перевірити і вміст вашого телефону. Вони можуть перевіряти всі чати в месенджерах, групи, на які підписано людину в соціальних мережах, особисті фотографії та багато іншого. Дуже багато хто з тих, хто втік з окупованих територій, розповідають про такі випадки свавілля з боку російських окупаційних військ. Такі огляди можуть проводитися окупантами як для захоплення акаунта, так і з метою визначення громадянської позиції людини.

У таких випадках бажано не привертати до себе зайвої уваги з боку окупантів під час огляду та тримати телефон чистим від різного контенту, який може стати подразником ворогів і змусити їх завдати вам шкоди. Журналісти сайту Міськрада підготували низку правил безпеки, які допоможуть вам безпечно розійтися з солдатами окупаційної армії та зберегти своє життя та здоров'я, адже життя кожного українця дорожче за будь-які гроші. Знання про те, як захистити телефон і соцмережі під час війни можуть допомогти вам зберегти здоров'я, а може, і життя. » />

Як тимчасово видалити акаунти в соцмережах

Якщо ви знаходитесь на тимчасово окупованій території і плануєте з неї виїжджати, то ви в будь-якому випадку проїжджатимете через блокпост окупантів. Щоб не потрапити в небезпечну ситуацію, бажано видалити всі акаунти зі свого телефону. Насамперед увагу слід звертати на популярні соціальні мережі. В яких популярних соціальних мережах як Facebook та Instagram можна тимчасово деактивувати свій профіль, або взагалі його видалити.

Ваші дії для популярних соцмереж:

  • У Facebook зайдіть у розділ налаштувань та знайдіть пункт Ваша інформація у Facebook. Тут можна тимчасово призупинити дію вашого профілю у соцмережі. Крім того, рекомендується видалити саму програму з телефону.
  • У соцмережі Instagram у налаштуваннях знайдіть розділ «Конфіденційність та безпека». У цій соціальній мережі можна перед активацією профілю завантажити та зберегти свої дані.

Ваші облікові записи в соцмережах будуть відновлені після наступного входу до них. Також рекомендується залишити відновлення облікового запису лише за паролем без використання номера телефону.

Варіанти відновлення фото після видалення фотографій

Ваші особисті фотографії у телефоні також можуть стати небезпечним подразником для окупантів під час проходження ворожого блокпоста. Тому радимо видалити усі фотографії зі свого пристрою. Але для того, щоб не видалити фотографії зовсім, без можливості відновлення існують хмарні сервіси, такі як Google фото і iCloud. Якщо ви ще не користуєтеся цими сервісами, встановіть їх собі на телефон і завантажте всі фотографії та відео на хмару перед небезпечною поїздкою.

Після того, як ви завантажите всі свої фотографії на хмарний ресурс, обов'язково подбайте про видалення самих програм з телефону, а також всіх фотографій та відео. Перед видаленням самих програм вийдіть з усіх облікових записів, які в них зареєстровані. Месенджери та браузери

Історія вашого браузера також може стати приводом до вашого затримання окупантами та подальших неправомірних дій з їхнього боку. Обов'язково очистіть історію сторінок, які ви відвідали. Перед самою поїздкою вийдете з облікового запису, на який зареєстрований браузер, а також якщо потрібно зайти в Інтернет, заходьте через вкладку інкогніто, щоб не залишати в історії пошуку слідів.

Месенджери також сильно привертають увагу окупантів, тому їх перевірятимуть насамперед. У месенджерах також можна використовувати секретні чати, які не буде видно у списку. Але найкраще вийти з облікових записів. І взагалі видалити програми з телефону.

Як ще підстрахувати себе при захисті особистої інформації

  • Увімкніть функцію блокування пристрою, яка активується після кількох невдалих спроб
  • Використовуйте лише перевірені соцмережі та месенджери, які не мають жодного відношення до Росії.Історія ваших телефонних дзвінків також буде привертати увагу окупантів, тому почистіть її
  • Збережіть у хмарі та видаліть всі контакти, які можуть привернути небажану увагу
  • Не забувайте і про історію SMS-повідомлень, яка також може містити інформацію, небезпечну для вашого життя.
  • Для більшої безпеки можна взагалі скинути телефон до заводських налаштувань

Також рекомендуємо попередити своїх родичів, друзів та знайомих про свої дії та про те, що ви повністю почистили телефон перед проїздом блокпоста. Якщо ж у вас є фінансова можливість придбати новий телефон, краще взагалі не беріть його з собою при проїзді блокпоста. Старий телефон вимкніть і надійно сховайте, або взагалі викиньте. Купуйте новий смартфон на вільній від окупантів території та відновіть усі облікові записи.

Пам'ятайте, що ваше життя і здоров'я набагато дорожче, ніж нехай і дорогий, але, все ж таки, шматочок пластику та скла.

< p>

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *