17.01.2022

Яких лікарів необхідно пройти школярам Дніпра при медогляді

Обов'язковий медичний огляд школярів проводиться раз на рік в центрах первинної медико-санітарної допомоги. Краще зробити це до початку навчального року. Про це під час прес-конференції зазначила педіатр Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 2 Наталія Поштарук, повідомляє «Міськрада».

За її словами, періодичність таких медоглядів прописана в законодавстві. Першокласників оглядають сімейний лікар або педіатр, а також вузькопрофільні фахівці хірург, офтальмолог, ортопед, стоматолог та інші лікарі за показаннями. За результатами видають три довідки: за формою № 086-1/о, № 086-2/о та карта щеплень (проведені вакцинації і проба Манту).

В подальшому до 11 років здорову дитину оглядають тільки сімейний лікар або педіатр. А при необхідності і вузькопрофільні фахівці. Разом з тим вже в 11, 14 і 15 років знову ж дітей оглядають ще і хірург, офтальмолог, ортопед, стоматолог. Визначається рівень гемоглобіну і цукру в крові. У старших класах до згаданих лікарям додається огляд у ендокринолога та гінеколога у дівчаток. Дитина з 14 років може самостійно проходити медогляд, розповіла Наталія Поштарук.

Педіатр також нагадала, що при медичному огляді проводиться проба Руф'є, за допомогою якої визначають функціональні можливості серцево-судинної системи, а, отже, і фізкультурну групу в школі. Її також визначають і при наявності тих чи інших захворювань у дитини.
Обов'язкові медичні огляди школярів починаємо проводити з березня. Традиційно ближче до 1 вересня дітей в амбулаторіях більше. Зокрема, у мене огляди сьогодні пройшли близько 30% дітей, з якими підписані декларації, тобто видано близько 250 відповідних довідок, сказала Наталія Поштарук.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *