24.05.2022

Якось зроблене добро — повертається: Нобелівські лауреати написали листа на підтримку України

Лист 177-ми Нобелівських лауреатів на підтримку України, з категорічним засудженням . Опубліковано у п'ятницю-суботу 11-12 березня у провідних газетах світу.

Про це повідомляє Міськрада з посиланням на відомого ізраїльського журналіста-історика Шимона Брімана у Facebook.

За словами Брімана, його опублікували в США: The Washington Post, Wall Street Journal, New York Times — National and International; Великобританія: The Guardian; Канада: Globe and Mail, Національний Post, Toronto Star; Німеччина: Suddeutzche Zeitung; Ізраїль: Haaretz Hebrew and International.

Пишаюся тим, що приклав руку та голову до зародження та реалізації цієї ініціативи. На честь газети «Хаарець», вони зробили величезну знижку в публікації цього листа розміром на повну смугу.
І величезне спасибі чудовому вченому, поетові та гуманісту професору Роальду Хоффману, Нобелівському лауреату з хімії, який зумів залучити до України більше половини (!) всіх нобелівців, які живуть у світі.
У роки Голокосту хлопчика Роальда було врятовано разом з мамою та її братами під дахом будинку українського вчителя Миколи Дюка у селі Унів на Львівщині. Через сидіння майже два роки у схованці і поневірянь по світу після війни, Роальд пішов до школи з великим запізненням, але швидко рвонув уперед: у 25 років — докторат у Гарварді, у 44 роки — Нобелівська премія.
Роальд до досі в контакті з дітьми та онуками своїх рятівників. Так, одного разу зроблене 80 років тому добро бумерангом повертається Україні від євреїв, які пам'ятають це добро. Бажаю Україні вистояти», — написав Бріман. та Польща сформували сильний союз: виступ Зеленського перед польським Сеймом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *