25.01.2022

З хвилини на хвилину в космос стартує супутник із Дніпра (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Сьогодні о 17:25 за київським часом з мису Канаверал (штат Флорида) Січ-2-30″ з ракетою-носієм Falcon 9 у рамках місії Transporter 3.

Онлайн-трансляцію можна подивитися на ютуб-каналі компанії SpaceX, повідомляє «Міська рада».

Це перший за десять років український космічний апарат дистанційного зондування. Створювався супутник у місті Дніпро співробітниками конструкторського бюро «Південне», а призначений він для моніторингу використання земель, рослинності, лісових та водних ресурсів, а також для ліквідації стихійного лиха.

Крім того, за допомогою супутника можна буде отримувати дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів.

Спочатку він розроблявся під назвою Січ-2-1, потім був перейменований на Січ-2-30, оскільки його планували запустити до 30-річчя незалежності України. Супутник є дещо покращеною версією Січ-2, який, у свою чергу, був дещо доопрацьованою версією EgyptSat-1. Маса супутника 180 кг.

Повідомляється, що витрати на його виробництво досягли 120-130 млн. грн. Запуск за допомогою ракети SpaceX коштуватиме ще $1,99 млн.

8 грудня 2021 року супутник вирушив з аеропорту Бориспіль до США, до космічного центру імені Кеннеді для підготовки до запуску. Пуск був запланований на 10 січня 2022 року, але потім перенесли на 13 січня.

Хочемо всіх заспокоїти. Все добре. Це не перенесення, а нова дата. Так вирішила компанія SpaceX, що є провайдером пускових послуг для місії Transporter 3. Це космос, тут так часто буває. А наш «пасажир» готовий до пуску. У чому ви можете самі переконатися», — повідомили в прес-службі КБ «Південне».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *