20.05.2022

Запорізька АЕС під контролем окупантів: що відбувається зараз

Запорізька АЕС перебуває під контролем військових сил РФ. Як стало відомо з офіційного повідомлення Держатомрегулювання, на даний момент один блок перебуває у ремонті, інші зупинено. Про це передає Міськрада.

Оперативний персонал Запорізької АЕС контролює стан енергоблоків та забезпечує їх безпечну експлуатацію відповідно до вимог експлуатаційної документації.

Автоматизована система радіаційного контролю АЕС та автоматизована система контролю радіаційного стану в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження працюють у штатному режимі, зміни радіаційного стану на майданчику АЕС, у ЗС та СЗЗ не зафіксовані.

Присутність на території Запорізької АЕС та місті Енергодар озброєних ворожих військових та важкої техніки поблизу АЕС чинить психологічний тиск як на персонал АЕС, так і на населення.

У місті перебої з мобільним зв'язком більшість інтернет-провайдерів не працюють, складнощі з продуктами харчування. Все це негативно впливає на моральний стан персоналу і істотно впливає на забезпечення ядерної та радіаційної безпеки АЕС. />ГУ Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України повідомляє, що радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін і не несе загрози життю та здоров'ю населення.

Станом на 12 годину 06.03.2022 року гамма фон складає:

📍 м. Енергодар — 10,8 мкР/год;
📍 м. Запоріжжя 11 мкР/год;
📍 м. Бердянськ -10 мкР/рік< br />📍 м. смт. Андріївка 11 мкР/год;
📍 м. Пологи — 12 — 14 мкР/год;
📍 м. Оріхів 12 мкР/год;
📍 м. Токмак — 10-11 мкР/год .

і є таким, що не перевищує характерне для цих територій природне тло.

Нагадаємо, раніше ми писали Зараз він у полоні: стало відомо, хто автор фрази «російський військовий корабель, йди на х@й!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *